Met zijn zin voor orde en regel als oud-militair en met zijn lust en toewijding voor onderricht doorstond hij de proef: 8 uur les 's weeks aan de H.B.S. 5-j.c., 6 uur aan de pas opgerichte H.B.S. 3-j.c. (met 28 leerlingen in 2 klassen) en 4 uur aan het Gymnasium. Bij den aanvang van den volgenden cursus werd hij voor vast aangesteld en bleef 35 jaar lang een zeer gewaardeerde leerkracht aan de H.B.S. 5-j.c. Aan het Gymnasium kon hij wegens het steeds vermeerderend aantal klassen op de H.B.S. niet langer blijven dan tot het eind van den cursus 1891/92. Twee jaar later werd de H.B.S. met 3-j.c. opgenomen in de 5-jarige. In 1909 vroeg en kreeg hij tegen September eervol ont slag als leeraar. Ook langs andere wegen trachtte v. D. Voort als Haarlemsch burger nuttig te zijn. In 1876 werd hij lid van het Hoofdbestuur van den in het vorige jaar opgerichten „Volksbond tegen Drankmisbruik" en fungeerde er met tusschenpoozen vele jaren (tot 1900) als secretaris. In 1890 benoemde het Hoofdbestuur hem tot eerelid. De Afdeeling Haarlem van dezen Volksbond hielp hij in 1876 oprichten, van welker bestuur hij jarenlang voorzitter was, in welke functie hij het initiatief nam tot de Stichting van de Stuivers-Spaarbank in 1879. Hoe hoog zijn arbeid in beide Besturen op prijs werd ge steld, toonde zijn benoeming tot eere-voorzitter van beide. Ook werd hij bestuurslid van de Afdeeling Haarlem der „Vereeniging tot bevordering van het herstel van drankzuchtigen", in 1893 opgericht, als mede en wel in den rang van voorzitter van de Afdeeling Haarlem en Omstreken van den Bond „Tucht-Unie", in 1913 gevormd. Voorts had hij zitting in het Bestuur van „de Koninginnedag" (1899); in dat van de „Liberale Unie" (sinds 1903) en in dat

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1933 | | pagina 25