menschen, met wie hij ambtelijk moest omgaan, vooral zijn personeel, dat voor hem door het vuur zou zijn gegaan, welks lief en leed hij deelde en voor de be langen van ieder van hen hij met warmte opkwam. Zoo is het hem overal vergaan. Geboren in Amers foort in 1860, maakte hij het eerst kennis met den gemeentedienst, toen hij als jongmensch in 1882 te Markelo volontair ter secretarie werd. Men moest hem slechts, zelfs op veel rijperen leeftijd, hooren spreken over het Overijsselsche volk ten platten lande, welks dialect hij nimmer vergeten heeft, om te voelen, hoe hij daar meeleefde met het dagelijksch gebeuren, en mij zelf is het voorgekomen, dat ik, toevallig in die streek toevende, menschen ontmoette, die zich nog best den gezelligen, prettigen jongeman herinnerden, hoewel hij slechts betrekkelijk kort in hun midden geleefd heeft. Betrekkelijk kort, want reeds op 23 Mei 1883 werd hij benoemd tot secretaris van de gemeente Zandvoort, het beste bewijs, dat hij zich den in Markelo doorgebrachten tijd danig ten nutte wist te maken voor de kennis der gemeentelijke administratie. Zoo zien we hem op 23-jarigen leeftijd overgekomen naar Noordholland, waar zich zijn ambtelijke loopbaan geheel zou voltrekken. Ook in Zandvoort wist hij zich veel vrienden te maken door zijn ongedwongen omgang en zijn degelijk werk. Dat dit laatste geen phrase is, blijkt wel uit zijne benoeming tot burge meester van Koog aan de Zaan, welke ruim 5 jaar later volgde. Tien jaar lang stond hij aan het hoofd dier lastige gemeente. Ik heb altijd den indruk gehad, dat het niet de prettigste jaren van zijn leven waren, die hij daar heeft doorgemaakt. Is het wonen in de waterrijke, modderige Zaanstreek op zich zelf geen verrukking voor iemand, die uit drogere streken stamt,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1933 | | pagina 30