44 zijn ouden dag weder aan zijn eerste ambacht, het twijnen. Ik heb van oude lieden gehoord, die hem dagelijks, met zijn boom-mandje onder den arm, om werk te halen en in te brengen, zagen gaan. Toen is, door koop, deze half voltrokken hofstede aan den Heer van Marselis gekomen, die haar deed volbouwen, waarom zij bij jongelieden altijd naar zijnen naam genoemd is. Deze heeft haar nagelaten aan zijn zoon, en die nu (1703) dood zijnde, is zij thans verkocht als boven gezegd is. (Tot zoover de kronijkschrijver). Molijn was dus de fortuinlijke stichter, maar de mislukte volbouwer. In 1654 had zijn rijk een einde, maar reeds twintig jaren te voren was hij bezig terreinen van onderscheiden aard te koopen, om zijne plannen op groote schaal uit te voeren. Zoo kocht hij Den 9 Januari 1634 van Margreta Verwer Weduwe van Dr. Dirck Bugge, hare hofstede „Stuijve- sant" bij „Rockaers", nu „Kraantjelek", groot ruim 7 morgen. Op denzelfden dag van de Jonkheeren Van Mathenes en Valckenier 1768 roeden land, grenzende aan zijne eigendommen. Den 22 Februari 1634 van Arent Nicolaess. Suycker, de hofstede „Marsenbergh", ook gelegen omtrent Rockaers. Den 3 Augustus 1635 van Johan Wolfert Heer tot Brederode, Vrijheer van Vianen, Ameide, Erf- burggraaf tot Utrecht, Heer tot Haaften, Her wijnen ,,het Hemelsduintje". Den 14 April 1638 van Hans van Sompel een stuk land genaamd „De Crocht", deel uitmakende van de Volmeer. Den 25 April 1642 van Regenten van het St. Elisa-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1933 | | pagina 68