tot behoud of verbetering deed, maar het schijnt, dat het de voormalige hofsteden aan haar lot heeft over gelaten. De natuur zette haar verwoestingwerk voort, zoodat zij nu, en hoelang reeds, liggen onder de duinen der eigenaars van Elswout. De Grauwe Olyphant, Tetteroos Bos of De Wildernis. (Kwam in het bezit van den Heer Abraham Roms- winckel den 3 Februari 1729). Den 24 Juni 1648 werd gerechtelijk verkocht uit den boedel van Augustijn Glonbus, koopman te Haar lem, eene groote, schoone, playsante en wel beplante, vermakelijke hofstede, gelegen tot Overveen in den banne van Tetterode, bij het Bentveld, van ouds genaamd Tetro s Bosch of het Bosch van Tetro, groot 2 morgen 484 roeden, belend ten oosten den bovenweg naar den Aerdenhout en Vogelensang, ten noorden den weg naar het Bentveld en Zandvoort. Jochem van Arras, koekbakker te Amsterdam, werd de gelukkige eigenaar en betaalde voor dit land vermaak ƒ5610. De liefde voor zijn vak dreef hem er toe Tetro's Bosch een anderen naam te geven en zoo werd het door hem alras herdoopt in „De Grauwe Olyphant" zeker het opschrift van het uithangbord aan zijne koekbakkerij te Amsterdam 1). Meester Jochem had lang genot van zijn bezit, want hij bleef eigenaar zijn leven lang. Na zijn dood verkochten de erfgenamen den 6 December 1691 de plaats aan Mr. Petrus Braems voor ƒ1500.dat was dus ruim ƒ4000.— minder dan de erflater er voor betaald had en dit wijst wel op eene sterke waarde- De Olifant, de Vergulde, de Zwarte, de ïf^itte (hier eens de Grauwe) was het gewone Uithangbord der Koekbakkers, Van Lennep en Ter Gouw. De Uithangteekens I, 114; II, 322323.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1933 | | pagina 90