80 volmaakt gezond en vol goeden moed den 19en aan boord gingen met een brief van den trouwen Potgieter voor Anna's verjaardag. „Amsterdam, 15 Mei '68. Lieve Vrien den! Mag ik met onze hartelijke gelukwenschen op het feest van Mevrouw beginnen? Vóór drie jaren vierden wij zamen dien dag in het a mezzo giorno verlichte kamertje van Mr. Donay. Heugt het U nog, beste vriend! hoe ge weinige avonden te voren op het station te Milaan zoo hartelijk wenschtet vrouw en kind'' een beter klimaat te kunnen bezorgen dan het onze? Dat verlangen zal op Junij zeker worden vervuld; moge het ook met de overige verwachtingen het geval zijn. Ik weet geen betere bede voor dezen dag Zie op de Middellandsche zee regts en links naar Afrika en Europa uit en vooral klaag niet te zeer in de woestijn. De kinderen Israëls trotseerden de hitte wel veertig jaren. Vele groeten van Sophie". (D. I, 224/8). Den 21en Juni kwamen zij in Batavia aan, waar Huet den len Juli als redacteur van de Java- Bode begon. In den eersten brief 10 Juli '68 (H.S.) uit „eigen huis op Kramat" geeft Anna aan „liefste Sophie" uitvoerig verslag (4 velletjes) van de reis; vertelt van haar bezoek aan de nieuwe albasten moskee te Cairo; hoe ze in alleraangenaamst gezelschap aan de Hollandschc tafel Gi s jaardag vierden met broodpudding en cham pagne; wat zij, de eenige van het drietal, voor misère had van zeeziekte tusschen Aden en Singapore; welk een vorstelijk Engelsch hötel ze op Ceylon treffen; hoe schitterend het afscheidsdiner was, dat vóór Singapore den laatsten dag op de Fransche boot „ter onzer eere werd gegeven en wel een bruiloftsmaaltijd geleek" en dat ze wel 14 dagen noodig had gehad, om van zee-ziek-zijn en vermoeienis geheel op haar verhaal te komen. Met de volgende mail gaat weer een brief van 4 velletjes (H.S.), „die U waarschijnlijk op dubbele port te staan zal komen, t geen ik me niet erg aantrek, wetende, dat ge gaarne eens omstandig van ons hooren zult. Ik voel me frisch en gezond en vol goeden moed. Huet geniet met volle teugen van zijne vrijheid in eigen huis. Tweemaal 's weeks slechts gaat hij naar stad, van 's morgens 9 tot 's middags 3. Dat is een gansch ander leven voor hem evenals voor ons. Huet laat den heer Potgieter hartelijk danken voor de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 108