97 Gideon komt met September of October aan huis bij één der professoren, die docent is aan het Lycee, waar hij de lessen zal moeten volgen". Als Anna de volgende maand voor korten tijd naar Holland komt, treft ze het slecht, daar Sophie na een enkele ontmoeting de stad uit moet. Gelukkiger is ze bi) de Bosbooms in den Haag, die „aller hartelijkst en opgeruimd waren". Met November 76 „wat hebben we in 't laatste half jaar veel, heen en^ weer gesjouwdl" verhuist de familie naar St. Cloud, „in Parijs was het te woelig, te druk' Op dit allerliefst plekje, in een klein huisje met eigen huishouden, rustig en wel („O, grappig, wat zou uw lieve broeder mij geplaagd heb ben! Helaas!"), waar Gideon iederen Zondag komt, terwijl Moeder hem 's weeks op het Louvre ontmoet, hoopte Anna spoedig Sophie te zien. Tevergeefs. Ter wille van Gideon, die niet langer dan het eerste jaar intern bleef op het Lycée, keerde de familie in October 17 terug naar Parijs en betrokken ze met z n drieën in November een klein, gemeubeld appartement, 5 verdiepingen hoog, waar voor Sophie geen logeerkamer beschikbaar was. ^Vat Anna zeer speet, „want (22 M.ei 77. H.S.) in de laatste weken toch hebben wij zoo geheel met Uw broeder en dus ook met U geleefd. Het was ons soms, of onze onver getelijke vriend te midden van ons was. Gi) moet weten, Huet heeft een boekje zamen gesteld, gewijd aan zijne persoonlijke herinneringen aan Potgieter. In al zijn eenvoud is 't een touchant souvenir geworden, waaruit uws broeders beeld levendig in al zijn grootheid en goedheid te voorschijn treedt". Over het portret van haren broeder, dat Huet in Indië heeft laten maken en plaatste voor „de Persoonlijke Herinneringen aan Potgieter" (Haarlem 1877) was Sophie niet tevreden; evenmin voldeed Huet haar in andere op zichten, hoe Anna ook met begrijpelijken trots mocht spreken over haar man, die van Renan en laine („wien hij een bezoek heeft gebragt") „volmagt krijgt voor al de Parij- sche bibliotheken; en die par bleu weer populair wordt (H. S.). In den winter van 77/8 werkt Huet „vreeselijk inge spannen" aan zijn Parijs en Omstreken waarvoor we nog al eens naar theaters zijn geweest". Anna houdt zich op „den hoogen duiventil", waar ze door rheumatiek en hartzwakte geplaagd, Sophie, die Mei '77 met haar Betsy naar een

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 125