104 zomer houd ik niet van Parijs, maar voor het overige zou ik nergens liever zijn". Na een heel jaar niets van Sophie gehoord te hebben, wordt Anna den 13 October '84, hun trouwdag, alleraangenaamst verrast: ,,ik begrijp zelfs niet, hoe gij aan dien datum gekomen zijt. Wel moogt ge zeggen, indien Uw onvergetelijke broeder nog in leven was geweest, gij beiden zoudt ons dien dag niet alléén gelaten hebben. Waar ter wereld vindt men eene vriendschap, zóó trouw en zóó teeder vernuftig als de zijne was. Helaas 1 dien 25 jarigen bruiloft hebben wij niet mogen vieren. Doch ons gevoel voor hem, van ons alle drie, blijft even levendig als altijd en zijn plaats in ons hart wordt nooit vervuld. Onder de liefelijkste herinneringen uit ons huwe lijksleven behooren zeker de dagen en uren, die wij gezamen lijk hebben doorgebragt. Wij hebben toen volmaakt gelukkige oogenblikken gehad De feestdag werd doodstil doorgebragt, verdiept in liefelijke herinneringen en genietende van de vernieuwde blijken van vriendschap dikwerf van personen, van wie wij bijna in geen 20 jaar iets hadden gehoord: o. a. uit Haarlem van de vroegere kostschoolhouderes mej. J. H. Sander en hare zuster". „D ezen had ik na onzen zilveren bruiloft het plan te schrijven; doch er viel zoo veel te pennen", (H.S.) heet het in den brief van 29 Juli '85 een Sophie. „Van Mevrouw Bosboom ontvingen we ook een briefkaart". De stille vreugdedag wekte bij Anna gemengde gevoelens: bij de lieflijke herinneringen voegden zich droeve mijmeringen over de weelde-dagen in de Oost, toen alles grand genre" ging, droeve mijmeringen, om met Huygens te zuchten: Och, wat is al 's weerelts glimpen Min dan tegenwoordigheyt. Voor het drietal werd de dankbare stemming nog ver hoogd, doordat Gideon, sinds 1 Mei '84, aan de Bibliothèque Nationale voorloopig geplaatst, ,,druk werkte aan zijn thesis, die 15 November moet worden ingediend". Boven dien hierdoor, dat ,,Huets gezondheid zich zoo goed ge houden heeft onder vier jaar werken, met meer inspanning dan ooit" aan „Het Land van Rembrand". Onder zijn hard werken, zijn lust en zijn behoefte, schrijft hij, 15 Oct.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 132