107 Leur époux, père et parent, décédé en son domicile a Paris, rue de l'Université, No. 107, le 1 Mai 1886, dans sa 59ème année. Het adres luidde: Mademoiselle Sophie Potgieter Leidsche Gracht Amsterdam. (H.S.) In de O.H. Courant van 6 en 7 Mei '86 was geplaatst: Heden overleed plotseling, in den ouderdom van 59 jaren, de Wel Edel Geb. Heer Conrad Busken Huet. A. D. van der Tholl, Wed. Busken Huet. Gédéon Busken Huet. Parijs, 1 Mei 1886. Eenige Kennisgeving. In een tweeden brief (23 Juli. H.S.) schrijft Anna: ,,wat is het jammer, dat wij niet in dezelfde stad wonenl ja, Sophie, de eerste dagen waren ligter te dragen dan later. In den beginne dacht ik alleen aan hem, die niets heeft geleden en zoo zacht ingeslapen was. Later is de hardheid van mijn lot mij voelbaarder geworden. Wij hebben ook vele beslommeringen over onze zaken, waar we niets geen verstand van hebben en waarmee men het ons toch zeer lastig maakt. In vertrouwen tot U gezegd, hopen we ze te verkoopen. Natuurlijk zullen mijne inkomsten zeer verminderen, maar ik hoop hier toch stil met Gideon te kunnen voortleven en hem zijne carrière aan de Bibliothèque Nationale te kunnen laten voortzetten! Het avanceeren is er langzaam en de positie geldelijk nooit schitterend". Gideon was in Juli 1885 vast aangesteld. Na eene opmerking over ten Brinks opstel en Quack's artikel, waarin de betrekking tusschen Potgieter en Huet haars inziens niet juist wordt gewaardeerd, besluit Anna: ,,wat hebben die twee groote geesten elkander lief gehad. En hoe goed, meer dan een vader, is Mijnheer Potgieter voor Huet en ook voor ons geweest. W^elke schoone dagen hebben wij toen beleefd, Sophie. Ik heb toen de volmaakte liefde en de volmaaktste vriendschap gelijktijdig gekend." In den brief van 3 Aug. '86 is Anna zeer somber gestemd: 8

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 135