Op 14 September wandelden wij onder leiding van Mevrouw J. M. Sterck-Proot en later onder die van den Heer A. Labouchère langs „Oude gebouwen en wegen van Aerdenhout". Dinsdag 22 October stelden kerkvoogden ons in de gelegenheid de Bakenesserkerk te bezichtigen, welker herstelling in 1934 was gereedgekomen. Om 8 uur des avonds heette de voorzitter van den kerkeraad, de Heer H. Franken Jr., ons welkom in het fraaie gebouw, waarin vele kaarsen een warm licht ver spreidden. Hierna verkreeg de Heer J. C. Slagter het woord, onder wiens leiding de herstelling ge schiedde en die ons een overzicht van de werkzaam heden gaf. Onnoodig te vermelden dat orgelspel luister aan dezen avond verleende. Het deed ons genoegen dien avond een der oprichters van onze Vereeniging, Mr. J. de Vries van Doesburgh, die voor korten tijd in onze stad vertoefde, weer in ons midden te zien. Op Zaterdag 2 November volgde onder begunstiging van prachtig weer een bezoek aan Leiden, waarbij eenige bestuursleden van de Vereeniging Oud-Leiden als gidsen optraden. Van het station wandelden we langs den molen De Valk naar De Lakenhal, waar de directeur ons rondleidde, vervolgens langs de Mare- kerk en De Waag naar Den Vergulden Turk, alwaar een uitgebreide koffietafel ons wachtte. We bezichtig den verder nog De Burcht, het Sint Anna hofje, Gravenstein, de St. Pieterskerk en het Academie gebouw, waarna we Haarlemwaarts togen. Een woord van dank aan het Bestuur van Oud-Leiden en aan onze gidsen in het bizonder, die niets hebben nagelaten om de excursie te doen slagen, is alleszins verdiend. Vrijdag 29 November verkwikte de Heer D. J. van der Ven, folklorist te Oosterbeek ons met zijn

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 13