114 reeds vijftien jaar lang. Wat was het ook hard voor ons, dat Hij moest weggenomen worden, juist toen wij zouden terugkeerenHij alleen trok Huet in Holland aan dag lieve, houd u goed; denk soms aan ons en geloof mij van harte uwe Anna. (H.S). Dit zijn, voor zoover naspeurbaar, de laatste regels van Anna's correspondentie met Sophie Potgieter. Van hare briefwisseling met de 15 jaar oudere Mevrouw Bosboom-Toussaint, die, kort vóór Huet over leden, steeds veel lust had behouden, om romans te schrijven, maar weinig voor bezoeken en brieven, is voor zoover bekend - niets gepubliceerd. Daar verdere brieven ont breken, valt niet te constateeren wat echter wel aan nemelijk is 1 dat Anna na 1891 zich, zoo gezondheid en tijd dit toelieten, steeds bezighield met boek en pen evenals vóórdien. Boven bleef onvermeld, hoe Anna na Huets dood in hare brieven aan Sophie behalve van hare bedrijvig heid voor de pers ook van hare voortdurende belangstelling in de Vaderlandsche letteren spreekt. „Van Hollandsche litteratuur hoor ik in zoover, dat men de beleefdheid heeft, mij de Gids, de Nieuwe Gids en Nederland ten geschenke te zenden (11 Juli 87. H.S.). De lectuur van de Nieuwe Gids voldeed Anna even weinig als haar man en Gideon; allerminst vielen de Sonnetten in haar smaak. Dit merkte Frederik van Eeden terdege, toen hij bij zijn bezoek aan Parijs in November 85 door Anna te dejeuneeren was genoodigd. Hare meening herhaalde Anna in den brief, dien ze aan van Eeden als antwoord op den zijnen (bij zijne terugkomst in Holland): „ik moet U helaasl voor bereiden op een kompleten Sonnetten-tafeldans in de volgende aflevering van de Nieuwe Gids" den 10 Dec. '85 schreef: „Wat de Sonnetten Uwer vrienden betreft, tot de appreciatie daarvan is onze geest nog niet „Verweyd Zij is en zal in dat opzigt wel steeds be-Perkt blijven. Die jongelui kermen en lamenteeren steedser is niets anders dan mist en weedom en misère in het leven. En dat zijn jonge mannen van 20 jaar! WFzenlijk ik geloof, dat zij op de hoogere burgerscholen te hard hebben moeten werken en dat zij voor hun tijd oude mannetjes geworden zijn Ik geef U toe, dat de vorm verdienstelijk ismaar zonder werkelijk poëtischen inhoud wordt het eigenlijk art industriël en met eenige moeite kan iedereen ze namaken. Ik wenschte,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 142