lezing over het onderwerp „Het Haarlemsche bier en andere bieren in het Nederlandsche volksleven", terwijl het vereenigingsjaar besloten werd met een „Tentoonstelling van prenten en foto's binnen en buiten Haarlem", welke zich in een druk bezoek mocht verheugen: eenige honderden teekenden in het bezoe- kersboek. Ook het feit dat deze expositie samenviel met de Kerstdagen (zij was geopend des namiddags van 24 uur van Zaterdag 21 tot en met Zondag 29 December) zal hieraan niet vreemd zijn geweest. Een uitgebreide collectie Haarlemsche afbeeldingen was uitgestald afkomstig uit de verzameling van ons in 1931 overleden bestuurslid J. H. Kersten, welke wij door de zoo gewaardeerde bereidwilligheid van Mevrouw A. Kersten-Tadema in ons vereenigingsgebouw De Hoofdwacht konden laten zien. Bij deze gelegenheid maakten wij van het denkbeeld van den Gemeente archivaris, den Heer H. E. Knappert, gebruik om tegelijkertijd een aantal foto's uit het album, dat in 1891 aan Burgemeester Iordens bij zijn 25-jarige ambtsvervulling door de burgerij is aangeboden en dat onlangs aan het Gemeente-archief ten geschenke werd gegeven, te vertoonen. Op Donderdag 6 Juni kwam men in De Hoofdwacht bijeen ter algemeene vergadering. De secretaris las zijn jaarverslag, waarna de penningmeester een over zicht gaf over de inkomsten en uitgaven gedurende 1934. De drie periodiek aftredende bestuursleden, Mevrouw M. Sterck-Proot en de Heeren Mr. C. M. J. de Jongh en H. E. Knappert werden bij acclamatie herkozen, waarna de Voorzitter de plannen vpor de volgende maanden ontvouwde, terwijl eenige leden hun voorstellen naar voren brachten. Het blijft te

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 14