KRONIEK 1935 JANUARI 1. f De heer Simon Mos, oud-luitenant der Artillerie en schrijver van novellen. De Spaarbank van het Nederlandsch Onderwijzers genootschap bestaat 50 jaar. 5. t De heer A. Uittenbosch te Parijs, oud-firmant van de bankiersfirma Brinkman en Co. te Haarlem. 8. De heer G. J. Droste wordt opnieuw gekozen tot voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken. Hij houdt een rede, waarin hij een historisch overzicht geeft van de werk wijze der Kamer gedurende haar 12|-jarig bestaan op 4 October 1934. 9. "j" De heer E. E. M. Kimman, directeur van een auto- mobielen-bedrijf en chef van het transportwezen der Vrijwillige Burgerwacht alhier. "j" De heer H. Grillis te Heemstede, gezagvoerder van de K.N.S.M. 10. In tegenwoordigheid van den Burgemeester en van verschillende autoriteiten op onderwijsgebied wordt de Middelbare Meisjesschool aan de Tempeliersstraat in de vroegere Openb. Lagere School in gebruik genomen. Deze school was tevoren gevestigd aan de Krocht. De gemeenteraad keurt de gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1935 goed. De inkomsten en uitgaven worden begroot op een bedrag van ƒ18.389.971. Aan het Frans Halsplein wordt een nieuwe bioscoop, genaamd het „Frans Halstheater", geopend, f De heer J. C. van der Weijden te Heemstede, bekend bloembollenkweeker. 14. De Haarlemsche Schoenmakers-patroonsbond herdenkt zijn 25-jarig bestaan. jhr. G. C. Quarles van Ufford, lid van den gemeente-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 152