JANUARI 24. f De heer H. C. Ploeg, een bekend kapper en eere-lid van de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap". 28. "j" Mr. F. L. J. E. Rambonnet, burgemeester der meente Velsen. (Zie 5 Mei). 30. f De heer E. A. van Pellecom, oud-beheerder van de Stadsbank van Leening. f De heer G. Botje, oud-gezagvoerder van de Stoom vaart-maats chappij Nederland FEBRUARI 1. f De heer G. D. van Wengen, directeur van de N.V. Kremer's Koffie- en Theehandel. 7. "j" De heer J. A. van Daalen te Heemstede, directeur van het Kantoor Haarlem der Twentsche Bank. 8. t De heer J. C. Takes, bestuurder der Afdeeling Haarlem van den Christelijken Nationalen Werk mansbond. 12. t De heer R. C. Scholeman, oud-onder-stationschef alhier. 13. De gemeenteraad besluit tot den verkoop van grond aan het Gereformeerd kerkbestuur voor den bouw van een kerk aan de Richard Holkade (zie 23 Decem ber). De geldleeningen van 1901 en 1907 worden geconverteerd, terwijl twee geldleeningen, elk van ƒ50.000.'worden aangegaan tegen een rente van 3V4 en 37, Voorts wordt besloten om, met mede werking van het Werkfonds (het z.g. 60-millioenen- plan), over te gaan tot reorganisatie van het Verwulft, waarvan de kosten worden begroot op ƒ36.700. verder tot den bouw van een brug over het Zuider- Buitenspaarne, tegenover de Rustenburgerlaan, waar voor een bedrag wordt uitgetrokken van 172.000. alsmede tot electrificatie van de Catharijnebrug, waar voor ƒ19.600.'noodig zal zijn. 16. Het militaire detachement uit onze stad, dat in het Saargebied behulpzaam is geweest tijdens de volks stemming aldaar, keert alhier terug. (Zie 19 December 1934). D. t Dr. Molle Eisma, leeraar aan het Kennemer Lyceum.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 154