127 FEBRUARI 20. f Dë heer J. Joosten, lid van den gemeenteraad en één der oprichters van de Afdeeling Haarlem der S.D.A.P. Als gemeenteraadslid wordt hij opgevolgd door den heer H. Lindeman. De Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" geeft ter gelegenheid van haar 105-jarig bestaan een feestconcert in het Gemeentelijk Concertgebouw. 21. f Mevrouw T. A. M. Vermeulen-Molenaar, oud- directrice van het Stads-Armen- en Ziekenhuis. De Arrondissements-Rechtbank alhier veroordeelt den 21-jarigen kapper O., die in September j.l. in een kapperszaak in den Anegang een 18-jarig meisje door worging om het leven bracht, tot een gevangenisstraf van 20 jaar. De veroordeelde berust in zijn vonnis. (Zie 6 September 1934). De houten leuningen aan de Oude Groenmarkt tegen over de kosterij der Groote Kerk, welke daar sinds onheugelijke tijden geplaatst waren, worden verwijderd ten behoeve van parkeerende auto's. 22. f De heer H. J. Visser te Hillegom, oud-lid van den gemeenteraad te Haarlem. 23. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Vereeni- ging tot eerste hulp bij ongelukken „Snelverband" wordt in het vroegere gebouw van het postkantoor in de Zijlstraat een tentoonstelling gehouden, welke door den burgemeester wordt geopend. Op 2 Maart d.a.v. worden een receptie en een demonstratie gehou den, gevolgd door een feestavond. t De heer R. M. C. d'Engelbronner, oud-kolonel der Infanterie N.I.L. 24. Ds. D. Drijver neemt afscheid van de Evangelisch Luthersche gemeente alhier, daar hij het beroep naar die gemeente te 's-Gravenhage heeft aangenomen. 25. f Jbr. Mr. A. Calkoen te 's-Gravenhage, oud-substi tuut-officier van Justitie te Haarlem. 26. f Dr. N. J. M. FaqÉe Schaeffer, arts alhier. MAART 1. De werkinrichting van den Gemeentelijken Dienst der Nazorg, tot dusver gehuisvest aan het Donkere

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 155