129 MAART nendaal" geopend door Minister Mr. M. P. L. Steen- berghe. De voorzitter van het Uitvoerend Comité, de heer Tom. M. H. van Waveren wordt benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Des avonds ontvangt het College van Gedeputeerde Staten de jury-leden in het gebouw der Provinciale Griffie. De tentoonstelling wordt gehouden tot 19 Mei. 16. Ter gelegenheid van de tentoonstelling „Flora 1935" wordt door den burgemeester in het Frans Halsmuseum een tentoonstelling geopend van de geschiedenis der bloembollen-cultuur. In Teijler's Museum wordt even eens een tentoonstelling geopend van bloemenschildenjen 17. t De heer G. Hoogeveen, huisknecht van het bisschop pelijk paleis en eere-voorzitter van de R. Kath. Espe ranto -ver eeniging 20. In de Spaarnrijkstraat wordt een nieuwe Gerefor meerde Kerk in gebruik genomen. (Zie 20 Augustus 1934). 21. De Christelijke Oratorium Vereeniging herdenkt met een concert het feit, dat Joh. Seb. Bach voor 250 jaar werd geboren. Uitgevoerd wordt de Mattheus Passion. 23. De burgemeester opent in het Gemeentelijk Concert gebouw de derde Voorjaarsbeurs, georganiseerd door de Afdeeling Haarlem van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen. f De heer G. Hulsebosch, aannemer van den bouw van de Kathedraal aan de Leidsche Vaart. 25. Aanbesteed wordt de bouw van de R. Katholieke Kerk nabij de Jan Gijzenvaart, die het daarnaast staande kerkgebouw zal vervangen. Laagste inschrijver is de heer W. Thunnissen te Heemstede voor 93.800. aan wien het werk wordt gegund. (Zie 16 Augustus.) t De heer Lottgering, directeur eener chemische wasscherij. 26. f De heer C. E. Plugge te Bloemendaal, oud-hoofd ambtenaar der Koninklijke Nederlandsche Marine. 27. De gemeenteraad neemt de volgende besluiten: le. Aflossing van het restant der 4% leening, oorspron-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 157