131 APRIL 2. H.M. De Koningin brengt een officieel bezoek aan de Bloemententoonstelling „Flora". Op 26 April brengt H.1V1. weder een bezoek aan deze tentoonstelling. Gedurende deze dagen wordt een verkeersexamen ge houden voor scholieren; 1078 candidaten nemen er aan deel, van wie er 923 slagen. 6. Het Genootschap der Genees-, Natuur- en Wiskunde houdt alhier een congres. 7. Alhier wordt een vergadering gehouden van de Fede ratie van Religieus Socialistische Gemeenschappen. 8. De Afdeeling Haarlem der S.D.A.P. herdenkt haar 40-jarig bestaan in het Gemeentelijk Concertgebouw; de heer W. H. Vliegen, lid der 2e Kamer S.G. spreekt de feestrede uit. De heer J. Koel, hoofd-inspecteur van de Nederland- sche Heide Maatschappij, wonende te Haarlem, legt zijn betrekking neer. 9. Aan den heer B. Zijlstra, die heden 45 jaar werkzaam is bij de Gemeente Reiniging, wordt de bronzen eere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, toegekend. 11. De heer G. Leih, chef van de Maatschappelijke Inrich tingen van het Leger des Heils alhier, wordt in die functie overgeplaatst naar 's-Gravenhage. Hij wordt opgevolgd door den heer W. Kelder te Amsterdam. 12. f De heer A. J. van der Jagt, oud-gemeentesecretaris van Hillegom. t De heer H. Groenendijk, arts te dezer stede. 13. De Internationale Jury van de Bloemen-tentoonstelling „Flora" brengt een bezoek aan het Stadhuis, waar zij ontvangen wordt door het Gemeentebestuur, en voorts aan de musea en aan de Groote Kerk. Des avonds geeft de Militaire Kapel een concert, gevolgd door een taptoe. 14. Ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan der Haar- lemsche Jonge Mannenvereeniging wordt een bijeen komst gehouden in de Groote Kerk. 16. f Ir. J. A. Heijman te Vogelenzang, chef van den Technischen- en Bacteriologischen Dienst der Amster- damsche Duinwaterleiding.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 159