betreuren, dat deze bijeenkomst nog steeds zoo slecht bezocht wordt. Het bestuur kwam eenige malen bijeen ter bespreking van aangelegenheden van den meest uiteenloopenden aard. Het Jaarboek 1934 kwam op 7 Juni gereed, waarna met de verzending een aanvang kon worden gemaakt. Naar wij vertrouwen vond het wederom een gunstig onthaal. Kort te voren, einde Mei konden wij den leden melden, dat een nieuwe uitgaaf aan die, welke reeds vroeger door de zorgen van de Vereeniging waren verschenen, kon worden toegevoegd en wel „De Haarlemsche Debating Society (1853'1899)" van de hand van den heer E. H. Krelage. De prijs werd voor leden op 1..voor niet-leden op ƒ1.50, bepaald. Helaas bleek de belangstelling gering, evenwel geheel ten onrechte daar het immers wederom over een voor de Haarlemmers bij uitstek belangwekkend onderwerp handelt. Mogen nog velen tot het aanschaffen van een exemplaar besluiten] Tot ons genoegen werd wederom een Slotvoogd van de Ruïne van Brederode benoemd en wel Mr. H. J. J. Scholtens, burgemeester van Beverwijk. Voor de restauratie van den gevel Spaarnwouder- straat 84 werd steun verleend, waarbij de heer C. C. Beaumont zich belangenloos met het toezicht op de werkzaamheden belastte, terwijl wij ook aan de Vereeniging Hendrick de Keyser een gering bedrag zonden voor herstel van het zoo bekende Gothische huis te Goes. Tenslotte brachten wij op 9 October een gedenksteen aan in het woonhuis van Pieter Langendijk, waarin deze van 14 April 1749 tot aan zijn dood op 9 Juli 1756

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 15