134 MEI Voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad worden 166 dames en heeren candidaat gesteld. (Zie 26 Juni.) 15. Bij Koninklijk Besluit wordt benoemd tot griffier bij de Arrondissements Rechtbank Mr. A. W. Baron Sloet, thans substituut-griffier. Hij wordt 28 Mei d.a.v. als zoodanig geïnstalleerd. 16. De ederlandsche Vereeniging ter Behartiging der Belangen van Jonge Meisjes vergadert te dezer stede. De heer C. Kroese herdenkt zijn 50-jarig lidmaatschap der Tooneelvereeniging „Door Inspanning Uitspan ning". t, Baron van Asbeck, oud-gouverneur van Suriname en vroeger te Haarlem wonende. 19. De Bloemententoonstelling Flora 1935" te Heemstede wordt gesloten. Ruim 600.000 personen hebben haar bezocht. Ds. C. H. Brandt te Edam, die beroepen is als predi kant bij de Evangelisch Luthersche gemeente alhier in de vacature Ds. D. Drijver, wordt als zoodanig bevestigd. t De heer PC. van der Sande, bestuurder van het Ned. Genootschap tot Zedelijke Verbetering der Ge vangenen. 20. Begonnen wordt met het sloopen van het Badhuis in de Badhuisstraat, dat daar bijna 40 jaar is gevestigd geweest. Op den vrij komenden grond worden woon huizen gebouwd. 21. De bovenverdieping van het hoedenmagazijn, Groote Houtstraat 14, wordt door een brand verwoest. t Mgr. Dr. Th. M. Vlaming, kanunnik van het Bisdom Haarlem en Huisprelaat van Z.H. den Paus. 22. De Vereeniging ,,Pro Juventute" opent een eigen gebouw in perceel Morinnesteeg 7. 23. De Huishoud- en Industrieschool aan de Voorhelm- straat is aanzienlijk vergroot onder leiding van den architect, den heer Dick Greiner. 25. De Afdeeling Haarlem der Nederlandsche Reisver- eeniging herdenkt haar 25-jarig bestaan; een door den

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 162