JULI j- De heer C. Dorland, oud-hoofdopzichter van het Waterschap „De Beemster". 25. De Provinciale Staten besluiten tot instelling van een Technologisch Economisch Instituut. (Zie 5 en 28 December). Bij een feilen brand op den hoek van de Maas- en Rijnstraat branden twee winkelhuizen uit. 26. De Provinciale Staten komen bijeen voor de verkiezing van leden der Eerste Kamer der Staten-Generaal. (Zie 14 September.) 30. Mr. M. Slingenberg, lid van Gedeputeerde Staten, wordt benoemd tot Minister van Sociale Zaken. 31. f De heer A. H. M. Strack van Schijndel, leider van het restaurant „Hildebrand". AUGUSTUS 1. In de vergadering van aandeelhouders van de N.V. Haarlemsche Hypotheekbank wordt als a.s. opvolger van Mr. A. S. Miedema tot directeur gekozen Mr. A. E. C. DE Groot van Embden, directeur van het Haagsche kantoor der Rotterdamsche Bankvereeniging. (Zie 12 December). De heer J. H. van Oosten, hoofd-redacteur der „Nieuwe Haarlemsche Courant", herdenkt zijn 25-jarig jubileum als journalist aan genoemde courant. Hij wordt onderscheiden met het eere-kruis Pro Ecclesia et Póntifice. 2. Mejuffrouw Cornelie van Zanten, muziek-paedagoge, viert haar 80sten verjaardag. Zij wordt bevorderd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. 4. De heer A. J. Lips, propagandist van de R. Katholieke Staatspartij, wordt onderscheiden met het eere-kruis Pro Ecclesia et Póntifice. 7. De burgemeester van Albury (Australië) brengt een bezoek aan onze stad. f De heer J. L. E. I. Breda Kleijnenberg, oud-uitgever en oud-lid van den gemeenteraad. 10. De heer J. A. Grootendorst, oud-hoofd-officier van administratie der Koninklijke Nederlandsche M.arine.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 167