mt 143 SEPTEMBER Jan Havermans te Amsterdam een helmbeplantings- monument heeft vervaardigd. Dit monument, geplaatst aan den Zeeweg, wordt door den burgemeester Jhr. Mr. C. J. A. den Tex onthuld. 23. Een buitengewone algemeene vergadering van de Alge- meene Vereeniging voor Bloembollencultuur spreekt zich uit voor handhaving der saneeringsmaatregelen. In het Sportfondsenbad worden de eerste zwemlessen aan blinden gegeven. 24. In de Maria-stichting wordt het feit herdacht, dat de verplegende zusters vóór 50 jaar haar arbeid in deze stichting aanvingen. Als huldeblijk wordt aangeboden een bedrag, dat bestemd zal worden voor de vernieuwing van de radio-installatie der patiënten. Bij de te dezer gelegenheid gehouden receptie deelt Minister Mr. M. Slingenberg mede, dat de geneesheer-directeur, Dr. Th. Koot, is benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau en de Moeder-Overste tot ridder in diezelfde Orde. 25. De gemeenteraad verleent eervol ontslag aan den Rabbijn, den heer S. Ph. de Vries als leeraar in de Hebreeuwsche taal aan het Gymnasium, wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. Tevens wordt hem eervol ontslag verleend als leeraar aan het R.Katholieke- en het Kennemer Lyceum. 28. De Internationale Orde van Goede Tempelieren te Haarlem herdenkt haar 25-jarig bestaan. 30. Het Parkherstellingsoord van het Roode Kruis is overgeplaatst van den Rijksstraatweg naar den Zijlweg. (Zie 31 October.) Mr. G. W. Del Baere neemt afscheid als kanton rechter te Haarlem in verband met zijn pensionneering op 1 October a.s. f De heer D. Roos Czn., directeur van de Firma D. Roos Czn., Vitragehandelaar en voorzitter van de Afdeeling Haarlem van den Nederlandschen Zio nistenbond. f

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 171