144 OCTOBER 1. In het Frans Halsmuseum wordt een jubileum-tentoon stelling gehouden van werken van den heer Herman Heuff, die onlangs zijn 60sten verjaardag herdacht. 2. f De heer J. H. Marcus, oud-ouderling der AVaalsche gemeente. 5. De Commissaris der Koningin, Jhr. Mr. Dr. A. RoëLL, opent in het Kinheimpark te Bloemendaal het nieuw kantoorgebouw, gesticht voor het Provinciaal Elec- trisch Bedrijf in Noordholland. 6. De Afdeeling Haarlem van den R.Katholieken Bond van Handels- en Kantoorbedienden ,,St. Franciscus van Assisië" herdenkt haar 25-jarig bestaan. Ds. Ch. DE Beus, beroepen predikant bij de Ned. Hervormde gemeente te Bloemendaal, doet zijn intrede in het kerkgebouw aan de Ramplaan. De spoorlijn Haarlem.Zandvoort is geëlectrificeerd. 8. Mr. J. H. Ferwerda wordt geïnstalleerd als plaats vervangend rechter in de Arrondissements-Rechtbank. 10. De Vereeniging „Haerlem" heeft in het woonhuis van Pieter Langendijk in het Proveniershof, aan de Kerkstraatszijde een gevelsteen aangebracht te zijner gedachtenis. 11. Het Dansinstituut van den heer H. Kwekkeboom bestaat 25 jaar. Op 14 December d.a.v. wordt een feestavond gegeven aan leerlingen en oud-leerlingen in het Gemeentelijk Concertgebouw. Ten bate van het Nationaal Crisis-Comité wordt een straat-collecte gehouden, welke ƒ3400..opbrengt. De heer C. Beek is 50 jaar werkzaam als timmerman op Elswout te Overveen. Hem wordt de bronzen eere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, toegekend. f De heer C. J. Cramer, aannemer alhier. 15. De vergadering van de Provinciale Staten verleent op zijn verzoek eervol ontslag tegen 31 December a.s. aan Mr. S. H. Vening Meinesz als griffier dier Staten. (Zie 17 December.) Mr. A. J. ENSCHEDé, benoemd tot lid der Provinciale Staten in de vacature wijlen Mr. C. H. GuépiN, wordt als zoodanig geïnstalleerd.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 172