145 OCTOBER 17. In het Frans Halsmuseum wordt een tentoonstelling gehouden van schilderijen ten bate van het Nieuw Schouwtooneel. f De heer Louis Hartz, in leven kunstschilder. 18. De R.Katholieke Oratoriumvereeniging houdt in het Gemeentelijk Concertgebouw een bijeenkomst ter her denking van wijlen Mgr. J. D. J. Aengenent. Professor Dr. P. J. M. Aalberse spreekt een gedachtenisrede uit. 20. In de Groote Kerk wordt een Gebeds-, Bezinnings- en Concentratieuur voor den vrede voor vrouwen gehouden, dat door ruim 2500 personen wordt bezocht. 21. Aan het begin van de Rozenstraat bij den Kruisweg zijn eenige huizen gesloopt, waardoor deze straat aanmerkelijk is verbreed. 22. f De heer H. A. Emmelot, candidaat-notaris alhier. 23. f De heer J. Ph. Poelman te Heemstede, oud-hoofd ambtenaar bij de Ned. Koninklijke Marine. 24. Aan mejuffrouw A. J. Bouman, helpster aan de Maria- school in de Koningstraat, die op 18 Juni j.l. 50 jaar aan die school was verbonden, wordt de bronzen eere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, toegekend. 25. De ontwerp-begrooting voor 1936 der gemeente ver schijnt met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van ƒ18.688.862.—. De heer A. J. Meijerink, eere-voorzitter van de Haarlemsche Reddingsbrigade, herdenkt zijn 70sten verjaardag. Bij deze gelegenheid wordt hij gehuldigd en benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. 26. Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, oud- burgemeester van Haarlem en wonende te Bloemendaal, neemt wegens hoogen leeftijd afscheid van zijn laatste openbare functieals hoofd-ingeland van den polder „De Velserbroek". 27. Op uitnoodiging van den Nieuwen Haarlemschen Kunstkring geeft Staf Nees uit Mechelen een concert op het carillon der Groote Kerk. De heeren Gebroeders Martin herdenken het 60-jarig bestaan van hun dansinstituut J. G. Martin en Zn.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 173