de Kruispoort vervaardigd naar een oude teekening. Een foto voorstellende de Gedempte Oude Gracht bij het Klein Heiligland, afgestaan door het lid M. F. Heemskerk geeft den toestand weer, zooals deze in 1915 was. De Heer S. L. F. Sarlet de Soiron, verraste ons met 2 groote albums vol foto's van Haarlem van ongeveer 70 jaar her. Een zeer kostbaar bezit! Van den Heer W. P. J. Overmeer ontvingen wij een plaat, voorstellende de Hollandsche maagd omringd door de vreemde mogendheden, welke in eerste instantie onze nationale gevoelens opwekt, maar welke bij nader beschouwen een communistisch pamflet blijkt te zijn, zooals dit in Haarlem door de communistische partij werd verspreid, van den Heer J. Vogel Jr. een foto van Burgwal 107'109 genomen voor den afbraak; van den Heer H. J. Cramer een foto voorstellende de Groote Markt in feestdos op een niet nader bekend tijdstip, tenslotte van Uwen Voorzitter een boekwerk getiteld: Beschrijving der Groote of Sint Bavo kerk door J. Wolff. Met de zustervereeniging ruilden wij wederom de jaarverslagen en overige nieuwe uitgaven, zoodat de aangename samenwerking bestendigd bleef. Ook dit jaar verdwenen weer eenige fraaie gevels uit het stadsbeeld, waarbij wij ons helaas hebben moeten neerleggen. Zoo werd de onderpui van Zijl straat 59 vernieuwd tot schade van het geheel en werden de hierboven genoemde perceelen Burgwal 107109 afgebroken en door nieuwe bouwsels ver vangen. Ook het Verwershofje werd wegens bouw valligheid gesloopt en herbouwd. Hoewel de Ver- eeniging met dit laatste wel is waar niets uitstaande had, vermelden wij het, daar immers de hofjes een van de grootste aantrekkelijkheden van onze stad

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 17