gehoor aan het verzoek van het Bestuur van de Vereeniging voor de verpleging van lijders aan vallende ziekte om nogmaals zijn kennen en kunnen in praktijk te brengen en was hij eenige jaren de psychiater- neuroloog van deze Inrichting. Ook hier bracht hij veel goeds tot stand. Door allerlei therapeutische maatregelen slaagde hij erin het aantal toevallen der patiënten sterk te doen verminderen, terwijl hij met de toepassing van het nieuwe middel Somnifeen een zeer groot succes had bij de bestrijding van den z.g. status epilepticus. Ook in dit milieu leefde hij met allen en met alle belangrijke gebeurtenissen mee en werd in korten tijd de vriend des huizes, wat hij ook na zijn officieel ontslag, na de komst van Dr. v. D. Spek aldaar, steeds gebleven is. Het was in dit milieu, dat ik hem leerde kennen en zijn persoon en werk leerde waardeeren. Toen hij mij dan ook voorstelde na den bouw van de Koningin Emma Kliniek op Meer en Bosch werkzaam te zijn in het laboratorium van de kliniek, aanvaardde ik dit voorstel gaarne. Hoe consciëntieus hij was, moge o. a. blijken uit het feit dat hij er dagelijks kwam en steeds meedeelde, wanneer hij wat bijna niet voorkwam een dag niet kon komen. Ook onder dezen arbeid schreef hij nog een reeks artikelen getuigende van de onderzoekingen aldaar verricht en tot op den laatsten dag van zijn leven den dag voorafgaande aan den nacht waarin dit werkzaam leven tengevolge van een apoplexie een einde zou nemen was hij er volijverig werkzaam. Dat hem ook de stad Haarlem en haar weder waardigheden ter harte gingen, blijkt o. a. uit het in 1930 verschenen boek: „Harlemias" het beleg der stad Haarlem in een Grieksch gedicht, verhaald door Med. Dr. Nicolaas van Wassenaer Jzn.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 24