15 - hij het beheer over de gemeente-bedrijven. Om zich aan dat ambt geheel te kunnen wijden, hief hij zijn loodgieters-gasfittersbedrijf op. Vier jaar lang heeft de heer Modoo met volle toewijding het wethou dersschap waargenomen. Doordat de kiezers zijn mandaat als raadslid in 1917 niet hernieuwden moest hij aftreden.1) Daarna is hij nog een tijdlang tot aan het einde van haar bestaan directeur van de Cen trale keuken geweest, een instelling dateerende uit de oorlogsjaren 1914'1918. Ondertusschen vond de heer Modoo nog gelegenheid ook op andere terreinen van het openbare leven met vrucht werkzaam te zijn. Als voorzitter eener bouwvereeniging bevorderde hij mede eene betere volkshuisvesting. Als haar bestuurslid behartigde hij tevens de belangen van de Noordhol- landsche Vereeniging ,,Het witte Kruis". Ook de coöperatie had zijn volle medeleven. Ruim 25 jaren is hij voorzitter geweest van de Coöperatieve Verbruiks- vereeniging ,,de Eendracht". Van het Bestuur van het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort was hij een zeer gezien en gewaardeerd lid. Resumeerende kan dan ook niet anders worden getuigd, dan dat de heer Modoo zijn leven welbesteed heeft en gedurende dat leven een groote mate van werkkracht heeft ontplooid. Dat alles heeft hem vele uren aan zijn huiselijk leven onttrokken. Gelukkig was hij in het bezit van een vrouw die hem in zijn veelzijdigen arbeid niet bemoeilijkte, integendeel, hem zooveel mogelijk trouw ter zijde stond. De heer Modoo was wat men noemt een zelfgevormd man. Na zijn, laat ons zeggen officiëelen studietijd, 1) Van de juist in zijn periode tot stand gekomen pensioensregeling voor wethouders heeft, heel jammer, Modoo geen profijt kunnen hebben.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 29