28 jaargang nr. 11) schreef Dr. L. O. Kersbergen over zijn overleden mede-bestuurslid o.m. het volgende Breda Kleynenberg was ook mede-oprichter en bestuurslid van „Zuigelingenzorg" en van de Vereeni- ging Kraamverzorging. (Kraambescherming door kraamverzekering). Hij nam ook actief deel aan het politieke leven van zijn tijd. Waar anders kon, in die dagen, een man als Breda Kleynenberg terecht dan in de liberale partij, voor wier beginselen hij streed. Hij werd bestuurslid van de Kiesvereeniging „De Liberale Unie" en was van 20 Februari 1903 tot 1 December 1916 lid van den Haarlemschen gemeenteraad. Als raadslid had hij zitting in tal van commissies, maar ook hier vinden wij hem vooral terug op die plaatsen waar hij iets kon doen voor de volksgezondheid. In dien tijd interesseerde hij zich reeds sterk voor de lichamelijke opvoeding der jeugd, zoodat hij gekozen werd tot vice-voorzitter van de afdeeling Haarlem van den Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding en tot voor zitter van de Haarlemsche Tojnbeevereeniging. Breda Kleynenberg was altijd bereid hulp te bieden „Wel lag vooral de bestrijding der tuberculose hem steeds na aan het hart. In geen vergadering ontbrak hij en steeds steunde hij met zijn groote welsprekendheid de vaak met groote vermetelheid ontworpen plannen, wist hij hen, die in den aanvang nog aarzelden, met zijn warm hart, met den moed zijner overtuiging en zijn heerlijk optimisme voor de goede zaak te winnen. Hoe volgde hij met zijn nooit verflauwende belangstelling al onze pogingen, om ons doel te bereiken, hoe verheugde hij zich bij de vestiging van onze lighal te Schoten, hoe juichte hij bij het tot stand komen van onze verhuizing naar Brederodeduin en hoe straalde hij van voldoening bij het herdenken van ons 25-jarig bestaanl"

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 46