32 Gedurende de zes jaren van zijn Bisschoppelijk Bestuur heeft men Mgr. Aengenent zijn gaven ook persoonlijk kunnen zien brengen aan de armsten der armen. Was het te verwonderen, dat toen de crisis in al haar geweld kwam opzetten en de gevolgen der werkloosheid zich steeds heviger deden gevoelen, hij met Prof. van Schelven te zamen het initiatief nam tot het stichten van een Comité tot Bestrijding der Gevolgen der Werkloosheid, een Comité dat reeds veel en goed werk had verricht, toen het Nat. CriAó Comité werd opgericht en waarvan genoemd plaatselijk Comité destijds een Afdeeling werd. In de eerste zitting van dit Comité werd op voorstel van den President-Kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente, die ook van den beginne af lid van genoemd Comité is geweest, met algemeene instemming den Bisschop ver zocht het voorzitterschap wèl te willen aanvaarden. Na eenige overreding van verschillende zijden gaf Mgr. toe en aanvaardde de leiding van het Comité. Dit heeft hij op voortreffelijke en de meest actieve wijze tot zijn, helaas, te vroeg verscheiden, volgehouden. Hoe het mogelijk was, dat Mgr. Aengenent naast het besturen van zijn Diocees, het voornaamste en grootste van Nederland, op zoo'n intense wijze aan den arbeid van het Crisis Comité deelnam, heeft steeds veler bewondering afgedwongen. Niet alleen dat hij alle vergaderingen op een enkele uitzondering na op voortreffelijke en meest aangename wijze heeft geleid, doch als voorzitter nam hij kennis van alle aanvragen en als lid van de sub-commissie ter beoor deeling daarvan, aan alle beslissingen deel. Het aantal dossiers in de jaren van zijn voorzitterschap door hem verwerkt is geweldig groot. Na een kortstondige ziekte overleed hij op 3 Sept.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 52