Haarlem en stelde zich beschikbaar om het wettig gezag te helpen handhaven, waarop de burgemeester Jhr. Sandberg hem opdroeg het vormen van een burgerwacht en hem tevens benoemde tot Voorzitter en Commandant van die instelling. Binnen enkele dagen hadden zich ongeveer duizend mannen als burgerwachters aangemeld, en wijdde hij zich geheel aan hun organisatie en oefening, zoodat zeer spoedig een parate burgerwacht onder zijn leiding gereed stond om orde en rust in Haarlem te verzekeren. Zijn minder goede gezondheidstoestand was aanleiding, dat hij in Februari 1933 als Voorzitter en Commandant aftrad, omdat, zooals hij zelf gevoelde, hij in troebele tijden het commando over de burgerwacht niet meer naar behooren zou kunnen voeren. Bij zijn heengaan werd hij door zijn burgerwachters op treffende en hartelijke wijze gehuldigd, waarbij zoo duidelijk bleek, welk een populaire figuur hij ook daar was ge worden. Dit kwam nog eens bijzonder tot uiting bij zijn begrafenis, toen eene deputatie in uniform met het vaandel aanwezig was, en bovendien nog zoo vele andere leden de plechtigheid waren komen bijwonen. Ten slotte mag in herinnering worden gebracht het groote aandeel dat van Lennep heeft gehad aan den gezelligen en vriendschappelijken omgang in de Socië teit ,,Trou Moet Blycken", en hoe hij daar als groot liefhebber van het snuffelen en zoeken in oude papieren, handschriften en documenten, zijn hart heeft kunnen ophalen aan het bestudeeren der oude archieven van deze nu ruim 4^/4 eeuw oude instelling, met als resultaat, het door hem in 1922 samengestelde gedenkboek ter gelegenheid van de opening van het nieuwe Sociëteitsgebouw, een boek waarin de geheele historie van deze aloude Rhetorijckamer werd vastgelegd,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 58