het onderwijs, doch zoo intens voelde hij er voor, dat later nog dikwijls zijn gedachten er naar teruggingen en hem de bewering vaak deden uiten: ,,Dat is een prach tige tijd voor me geweest! Maatschappelijk heb ik het nu veel beter, maar het werk vond ik heerlijk. Ik kon er rustig en bijna onbezorgd mijn taak volbren gen. En dat te midden van al die jonge menschen!" Ja, bepaald rustig en onbezorgd is de nieuwe taak, die hij op zich nam, niet geworden. Hij werd Secre taris van de pas opgerichte Algemeene Werkgevers- Vereeniging en iets later van Centraal Overleg. Daarmede kwam hij als schakel te staan tusschen werkgevers en werknemers, met alle onrust en alle zorg daaraan verbonden, met alle onzekerheid in den beginne, of deze gloednieuwe functie wel succes zou hebben. Van meet af aan heeft hij zich met alle energie en met al zijn juridische kunde aan zijn opdracht gewijd en bovenal door zijn zeer speciaal karakter het pleit volkomen gewonnen. Hij werd het medium tusschen de twee polen, waarlangs de wederzijdsche invloeden werden overgebracht; hij werd de Meester lijke Dokter van vele geschillen, die uit den aard der zaak onderling ontstonden; hij werd de vertrou wensman van beide partijen, hetgeen alleen mogelijk was door de strikte eerlijkheid, waarmede hij de menschelijke waarden der fijne kerels" aan weers kanten tegenover elkaar afwoog. Zuiver voelende, innerlijk rijke figuur! Is het wonder, dat zoo'n man het razend druk kreeg bij alle sociale veranderingen, loonconflicten, crisis invloeden van de laatste 15 jaren? Is het wonder, dat zijn brein omliep van de zorgen voor de adviezen, die hij had uit te brengen voor verschillende bedrijven van hoog tot laag? Daarbij is hij ook nog adviseur

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 63