geweest van het Bureau International du Travail te Genève en heeft hij een ernstige studiereis gemaakt naar Nederlandsch-Indië om zich persoonlijk van de arbeidstoestanden aldaar op de hoogte te stellen, 't Is kolossaal wat die man gewerkt heeft 1 Goed, hij was ongetrouwd, had geen familie meer, had er dus allen tijd voor, doch het is en blijft een heele prestatie te midden van al die netelige en moeilijk op te lossen vraagstukken. Maar hij had er de innerlijke kracht toe en werkte graag met moed door, omdat hij met zijn gansche persoonlijkheid vasthield aan het idee, dat er iets goeds van moest kunnen worden gemaakt. En dan sleepte hij met zijn optimistisch hopen en willen iedereen nog mee ook! Mocht hij wel eens ernstig gestemd zijn, als het werk bijwijlen niet zoo direct vlotte, mede doordat zijn gezondheidstoestand niet altijd even goed was, dan zocht hij opbeuring in de Doopsgezinde Gemeente, waarvan hij een trouw en werkzaam lid wasof vond hij afleiding bij de vele familie's, waar hij graag ontvangen werdof kreeg hij steun bij de medewerkers van zijn kantoor. Ja, vooral van zijn kantoor, dat gestadig tot een waar bedrijf is uitgegroeid. Met groote dankbaarheid gewaagde hij steeds van de hulp, die hij van zijn trouwe bureau-garde ontving, van zijn gezin, zooals hij karakteristiek zeide. Wat hij daarvoor ook gedaan heeft, is werkelijk hetgeen een allerbeste vader voor eigen kring zou hebben gedaan en wellicht nog meer dan dat. Het langzamerhand zeer bekend gewordenSchotersingel 9 was hem een geliefd tehuis. Dat heele Haarlem trouwens, waar hij gewonnen en geronnen is, lag hem zeer na aan het hart en speciaal de buurt van Schoterweg en Schotersingel was hem uiterst dierbaar. 28 jaar heeft hij aan den Schoterweg

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 64