's Gravenhage ging wonen. Dit duurde tot 1925, in welk jaar hij naar Haarlem terugkwam. Reeds spoedig na zijn vestiging te Haarlem werd Mr. Thiel als candidaat van den Vrijzinnig-democrati- schen Bond gekozen in den Gemeenteraad, waar hij door zijn scherpzinnigheid, zijn uitgebreide kennis, zijn pittigen en overtuigenden betoogtrant en zijn groote werkkracht wel dadelijk een vooraanstaande plaats moest innemen. Van October 1907 tot November 1909 was hij Wethouder, in het bizonder belast met de zaken van het onderwijs. Hij gaf zich geheel en met zijn volle energie aan deze taak en wat hij in die twee jaren voor verbetering en uitbreiding van het onderwijs in al zijn deelen heeft tot stand gebracht, is verbazing wekkend. Als ik hem hierover wel eens sprak, zei hij mij zoo geheel zonder ophef: „ja, maar ik had den wind mee, jij hebt hem tegen; de bijna onoverkomelijke financiëele moeilijkheden waren er toen niet en zoo kon ik gedaan krijgen, wat ik noodig achtte". Invoering op de openbare lagere scholen van gym nastiekonderwijs door vakleeraren, uitbreiding van deze scholen met een zevende leerjaar, regeling van het vervolgonderwijs, stichting van een school voor Buitengewoon Lager Onderwijs, oprichting van een school voor Meer Uitgebreid Lager Onderwijs, van een Avondschool voor Handelsonderwijs, van een Hoogere Burgerschool met 3-jarigen cursus en daar aan verbonden Handelsschool (nu H.B.S.A.), het was alles in hoofdzaak zijn werk. Nieuwe regle menten voor de Burgeravondschool (nu Avondschool voor Nijverheidsonderwijs), de Hoogere Burgerscholen met 3- en 5-jarigen cursus, de Meisjesschool voor Middelbaar Onderwijs en de openbare lagere scholen kwamen onder zijn leiding tot stand.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 69