44 Opheffing van de door de leerkrachten zoo gehate splitsing der onderwijzers in twee klassen, wijziging van de benamingen „Armen- en Tusschenscholen" in die van Scholen voor gewoon lager onderwijs" en een betere regeling der jaarwedden van het personeel der Middelbare en Lagere scholen gaven bevrediging in de kringen van het onderwijzend personeel. Ook buiten het onderwijs was Mr. Thiel een man van beteekenis en invloed in het maatschappelijk leven van onze stad. Jarenlang was hij Voorzitter van den Voogdijraad, den Armenraad, de Haarlemsche Orkes- vereemging en de afdeeling Haarlem van den Vrij- zinnig-Democratischen Bond, Secretaris van den Raad van Toezicht en discipline der orde van advocaten, commissaris van de Coöperatieve Bouwvereeniging „de Eendracht", enz. Toen kort na het uitbreken van den oorlog in 1914 vele gezinnen van arbeiders en kleine neringdoenden in groote moeilijkheden kwamen te verkeeren, nam Mr. Thiel de vorming van een Haarlemsch Steun-Comité op zich. Hij zocht en verkreeg de medewerking van personen, die hun tijd en werkkracht voor de gemeen schap beschikbaar wilden stellen. M.et de hem eigen energie en voortvarendheid bracht hij in korten tijd een organisatie tot stand, die zóó het vertrouwen van de ingezetenen genoot, dat ze door ruime financiëele bijdragen in staat werd gesteld in wijden kring doel treffend steun te verleenen en den nijpenden nood te lenigen. Het is intusschen wel duidelijk, dat de belangstelling van deze veelzijdig ontwikkelde persoonlijkheid zich niet bleef bepalen tot de plaats zijner inwoning en zijn eigenlijk arbeidsveld. Zoo behartigde hij in 1916 en 1917 de belangen van de provincie Noordholland in

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 70