K. Hovens, J. Hoofman, P. Kops, O. van Schuylen- burch, D. Wijnands, Dr. B. Tersier, Mr. J. Ieding van Berkhout, W. van der Vlught en H. J. deWijker- De eerste schoolbevolking arriveerde op 21 No vember, waarbij zich verschillende zonen van bij de krijgsverrichtingen gevallenen bevonden. Eerste Commandeur was Eldert Kraay, wiens instructie tot in bijzonderheden geregeld werd. Les werd gegeven in lezen, schrijven en rekenen, in de stuurmanskunst, in de plaatsbepaling op zee, in exerceeren en de bediening van grof geschut, terwijl bakmeesters, bootslieden en commandeur een strenge tucht behoorden te handhaven. Het leergeld voor het internaat bedroeg f 12. 'smaands. Kleeding, ligging, menage, verplichtingen en rechten der kweekelingen werden eveneens minutieus geregeld. Het Reglement „omtrent de Schafting in het Kweekschool voor de Zeevaart luidde ,,'s Morgens altijd Gort. „Zondags: Pouspas, of Soep van Vleesch met „Groente en Gort. „Maandags: Witte of Groene Erwten, naar het „soort laagst in prijs is, met Stokvisch. „Dingsdags: Graauwe Erwten met Spek. „Woensdags: Witte of Groene Erwten met Stok- „visch. „Donderdags: Graauwe Erwten met Vleesch. „Vrijdags: Witte of Groene Erwten met Stokvisch. „SaturdagsStokvisch met Aardappelen of Wortelen. „Als 'er Zomers abundantie van Groente is, zal „men in plaats van Erwten, van tijd tot tijd, Boere „Boonen of Wortelen schaffen. „En 's Winters zal men ook dikwils Zuurkool, SLOOTH DE WEERDESTEYN.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 75