54 algemeene vergadering zal worden gedaan het rapport van den toestand van het generale Fonds. e. Dat wyders commissarissen te Haarlem tot alle ordinaire of extraordinaire gecombineerde vergaderingen zullen moeten beschreeven worden, als: tot de ordinaire ten minsten 8, en tot de extraordinaire ten minsten 4 dagen te vooren. Dat het presidie in die gecombineerde vergaderingen zal gedemandeerd zijn en blyven aan den president in der tyd te Amsterdam fungeerende. g. En dat die president gehouden zal zyn eene extraordinaire vergadering te beleggen, wanneer dezelve daartoe door een of meer commissarissen uit beide steeden word verzogt, mits de pöincten van deliberatie aan denzelven worden opgegeeven. h. Dat, geconsidereerd over het afgeeven van eenige gratificatiën alleen word gehandeld in de gecombineerde vergadering te Amsterdam, alle gere- quireerde en geexhibeerde documenten ook aldaar bewaard zullen worden. i. En dat door commissarissen uit de eene stad geene gratificatiën geaccor deerd, of afgegeeven, noch eenige dispositien met betrekking tot het Fonds mogen gemaakt worden, dan met voorkennisse en toestemminge van commis sarissen uit de andere stad. k. Dat, voor 't overige, alle de ordres, in dat reglement voorgeschreeven door commissarissen te Amsterdam, zonder eenige uitzondering, doch door commissarissen te Haarlem alleenlyk in zo verre zullen moeten agtervolgt en naargekoomen worden, als dezelve tot het bestuur van het generale Fonds be- trekkelyk zyn. Blyvende dus aan commissarissen te Haarlem gereserveerd, om niet alleen in de vervulling eener vaceerende plaats van commissaris volgens hunne byzondere inrichting en constitutie te handelen, maar ook om in de bestelling der byzondere commissien en derzelver huishoudelyke functien zodanige arrangementen te maaken, als zy meest dienstig zullen oordeelen. JV. Dat in gelyker voegen door weederzydsche commissarissen zullen worden geexecuteerd en in behoorlyke observantie gehouden de resolutien, welke bij de gecombineerde vergadering reeds genoomen zyn, of noch ge- noomen zullen worden. V. Dat de capitaaien of effecten, zo thans reeds in yder van de twee steeden byeengebragt, als in vervolg van tyd door donatien, legaten of op eene andere diergelyke wyze te verkrygen, zullen blyven berusten onder toezigt en bewaring van commissarissen van die stad, alwaar die capitaalen reeds ingezameld zyn, en noch nader verkreegen zullen worden. VI. Doch dat daarentegen de renten van die capitaalen, alsmeede de geheele opkomst van de jaarlyksche inschryvingen te Haarlem, na aftrek van de aldaar betaalde gratificatiën, zullen worden gebragt in de gemeene casse te Amsterdam; onder deeze speciale voorwaarden dat van dit jaarlyksch overschot van interessen, gevoegd by het restant der ontfangen renten en inschryvingen te Amsterdam zal worden gehouden eene byzondere reekening <*e penningen op die reekening gebragt of in 't geheel niet, of immers niet anders zullen mogen worden belegt, dan in zodanige effecten, die aanstonds teegen contant geld kunnen verwisseld wordenen dat in het laatste geval de interessen van dezelve ook zullen moeten koomen ten voordeele van die byzondere reekening;

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 80