55 dat wyders die penningen altoos in de eerste plaats zullen moeten dienen tot zodanige eindens als by de gecombineerde vergadering dienstig zal ge oordeeld worden; en dat vervolgens ook dit geld nimmer zal worden gereekend tot het byzonder capitaal van Amsterdam te bebooren. VII. Dat vermits by commissarissen te Haarlem beswaarnissen zyn inge- bragt tèegen het stemmen in de gecombineerde vergaderingen, naar eevenreedig- heid van de capitaalen in yder van de twee steden berustende, en dat beswaar door commissarissen te Amsterdam gereedelijk is erkend, het stemmen in die vergaderingen derhalven voortaan zal geschieden hoofd voor hoofd; terwijl commissarissen te Haarlem daarinteegen hebben geruncieerd en by deezen noch runcieeren van het recht om een onbepaald getal van commissarissen te moogen assumeeren of surrogeeren, maar zich verbinden, om dat getal te zullen houden op niet minder dan zeeven, en niet meer dan neegen persoonen. Dan naardien commissarissen te Haarlem minder gelegenheid hebben, dan die van Amsterdam, en het voor de laatstgemelden zelve veeltyds bezwaarlyk zoude zyn, om in vollen getale in de gecombineerde vergaderingen te ver- schynen, zullen de poincten van aanbelang, waarover in die vergaderingen zal gehandeld worden, zo vroeg doenlyk voor den dag dier gecombineerde ver gaderingen moeten worden gecommuniceerd aan de byzondere vergaderingen van commissarissen in yder stad, ten einde die poincten aldaar overwoogen zynde commissarissen ter gecombineerde vergadering compareerende, kunnen zvn gemunieerd met de stemmen hunner absente meede-commissarissen zullende alsdan de advysen van de laatstgemelden in het formeeren van de conclusie van hetzelfde gewigt zyn, als die van de presente leeden. Aan alle welke conditiën en vastgestelde ordres weederzydsche commissa rissen declareeren zich te onderwerpen en dezelve behoorlyk naar te koomen, zonder daarvan af te wyken, anders dan met speciale bewilliging van de ge combineerde vergadering; ten welken einde van deeze acte zyn gemaakt twee eensluidende exemplaren, die door alle de commissarissen in beide steeden zyn onderteekend, en waarvan in yder stad één exemplaar zal bewaard worden. Aldus nader vereenigd, geslooten en geteekend in Amsterdam, den 29 July 1782. Als Commissarissen te HaarlemAls Commissarissen te Amsterdam J. G. Decker W. A. Lestevenon Koenraad Hovens Jacob Hoofman P. Kops Gzn. Izaak ten Cate O. van Schuijlenburch Dirk Wijnands Bartholom. Tersier M. Temminck Petrus Cornelis Nahuijs O. W. J. Berg Guill. Titsingh Cornelis van Lennep M. Romswinckel F. Hovius D. Hooft J. Adami Jacob van Staphorst Joans. Arns. Lette G. Hulst van Keulen Hk. Ogelwight J. d'Amour

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 81