- 58 DE La Naye bij haar echtverbintenis met den Amster dammer Arnoldus Patrus Blesen, wiens oom Cornelis Blesen sinds '1701 op het Heemsteedsche Clooster woonde. De dochter uit dit huwelijk Maria Blesen huwde in 1751 Dionysius Adrianus Baron Roest van Alkemade. Waar nu van Damme de acte over de boerderij gesloten door „De Nys Adriaan Roest" zooals hij schrijft, op 19 Febr. 1759, eenvoudig laat volgen op een acte van 1743 betreffende de luxehofstede hier boven beschreven, verbindt hij de twee hier uiteen gehouden panden geheel ten onrechte aan elkaar. Alles wat in zijn boek nu op bl. 107 verder volgt onder het hoofd „Duin en Vaart" en met groote letters is gedrukt, betreft niet de luxehofstede maar de nog bestaande en door ons in den vorigen herfst bezochte deels nog 16de eeuwsche boerderij, die bij een boedelscheiding van 1870 zelfs nog onder dien naam voorkomt en volgens het oordeel van deskundigen alleszins verdient voor verder verval gespaard te blijven. Wat van Damme dan echter aan het slot van zijn hoofdstuk „Duin en Vaart" met kleine letter afdrukt, betreft weer de jongere, geheel verdwenen luxehofstede. Het is natuurlijk mogelijk dat de verkeerde ineenzetting een drukfout is geweest; maar nergens blijkt dat VAN Damme zich tweeërlei „Duin en Vaart" voorstelde; en toch reeds het verschil in uitgestrektheid (een zes morgen van de luxehofstede en een 29 morgen van de boerderij) moest hem gewaarschuwd hebben en nog meer de onwaarschijnlijkheid, dat een landgoed dat in 1743 meer dan ƒ18.000 opbrengt, 16 jaar later namelijk in 1759 en dan nog wel vermeerderd met meer dan 20 morgen gronds, verkocht zou zijn geworden voor slechts ƒ3380.—.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 84