69 de la majorité des membres les plus influents du troupeau, je crois de mon devoir de résigner entre les mains du con- sistoire ainsi que j'ai l'honneur de faire par le présent, ma fonction comme pasteur dans l'Eglise Wallonne de Harlem". De Kerkeraad antwoordde: ,,Votre communi cation grande et inattendue a été re9üe avec peine. Nous croyons de notre devoir de vous conjurer de revenir sur votre projet". Hoe wanhopig Anna zich mocht gevoelen, zoo haar echtgenoot onverzettelijk bleef, de eigenzinnige weigerde dezen welgemeenden raad. Vóór nu de Kerkeraad besloot tot het verleenen van het ontslag, had de heer Mr. A. J. Enschedé (archivaris en bibliothecaris der stad Haarlem, f 1896), ,,diacre de l'Eglise Wallonne", begaan met het lot van den dominee en diens gezin, tevergeefs voorgesteld, tot Huet andermaal een schrijven te richten, ,,pour obtenir de lui qu'il retarde sa résignation jusqu'a ce qu'il aie pu s'ouvrir une carrière honorable". Diezelfde heer Enschedé kwam op den avond van dien voor Anna noodlottigen 14 Januari '62 haar en haar man een bezoek brengen, om namens zijne firma hem voor te stellen, onverantwoorde lijke medearbeider bij het bureau der O.H. Courant te worden. Anna noemde den hoffelijken bezoeker ,,een red denden engel", die zulk eene verrassende, blijde uitkomst bracht. Ook haar man voelde zich verlicht: hij bracht onmiddellijk zijn vriend A. C. Kruseman, den uitgever, de blijde boodschap per brief, zich aan 't slot ,,in gunste en recommandatie" aanbevelende. Veel aangenamer, maar minder lucratieven arbeid had Huet reeds begin Januari '62 gevonden als medearbeider aan de Gids, in welks redactie Potgieter, met wien hij vóór 2 jaar in kennis was gekomen, hem het volgende jaar opnam. Zoowel bij het tijdschrift als bij de courant zag Anna haar man als virtuoos van de pen hoog gewaardeerd en het was haar een rijke vreugde, dat hij zich na drukken arbeid zalig tehuis gevoelde bij vrouw en kind. Door zijne vriendschappelijke verhouding tot Potgieter kwam Anna in kennis met „Mijnheer" en „Mevrouw" Potgieter (zoo betitelt ze, nog onvoldoende georiënteerd in den Amster dams chen familiekring Potgieters tante, Mejuffrouw Wdlle- mina van Ulsen, die 23 Maart '63, 75 jaar oud, overleed)

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1935 | | pagina 97