90 niet wist, op welke wijze hij zijn koopers kon bevredi gen. Hij zou hem schrijven, dat het een abuis was, en verzocht Voorhelm, die ook een bolletje gekocht en weer verkocht had, hetzelfde te doen. Zij scheiden dus, zonder dat de zaak afgedaan was. Voorhelm trof bij zijn thuiskomst Haamblok bij zich aan huis aan en deelde hem mede, wat er besproken was. Hiermede eindigt het notarieel verhaal over dit geschil, waarop de deskundigen den eed aflegden, met uitzondering van Voorhelm als „mennonist". Over de dramatis personae kan nog het volgende worden medegedeeld. Met Gijsbert Verpoorten is het blijkbaar later minder voorspoedig gegaan. In 1751 woonde hij te Rotterdam en machtigde toen Pieter Moerbeek om zijne droge bloembollen in veiling te brengen in de herberg „De Drie Brabanders" te Haarlem op 21 Sep tember in den namiddag. Uit de opbrengst moest vóór alles worden betaald een bedrag van ruim ƒ85.— als saldo van een schuld aan den bloemist Nicolaas Huijn, wegens door dezen den 14 October 1739 ge leverde Hyacintenbollen, en verder de overige credi teuren worden voldaan. Simon Voorhelm was de zoon van Pieter Voorhelm, die de dubbele Hyacinten in 't laatst der 17e eeuw gewonnen heeft, welke den bollenhandel gedurende een eeuw geheel beheerschten, en de vader van Joris of George Voorhelm, wiens Traité de la Jacinthe in vier talen verscheen. Behalve Gijsbert Verpoorten, komen Simon Voor helm, Wouter de Graaff en Nicolaas Huijn voor op de lijst van leveranciers van Tulpenbollen voor de tuinen van den Markgraaf van Baden Durlach

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1937 | | pagina 122