Mortuos plango, vivos voco. Zoo roepen wij een hartelijk welkom toe aan ons nieuwe bestuurslid R. D. Baart de la Faille, die zich ditmaal wel bereid kon verklaren deze functie te aanvaarden. Wij verheugen ons over zijn besluit en hopen hem nog tal van jaren in ons midden te zien. Wij zien in hem een waardig opvolger van zijn beide voorgangers C. J. Gonnet en Jhr. Dr. B. M. DE JONGE VAN Ellemeet en zullen menigmaal ook van zijn kennis kunnen profiteeren. Verder heeten wij welkom een groote schare nieuwe leden. De voortgezette propaganda deed het ledental wederom stijgen, wij passeerden de 500 en tellen thans 534 donateurs en leden, een vermeerdering sinds de vorige opgaaf van 44. Optimistisch als het bestuur is, droomt het reeds van een veertigjarig bestaan met 1000 leden. Aan U dezen droom te verwerkelijken en ons zoodoende waar te maken, dat in dezen onge- wissen tijd nog plaats voor een utopie is. Ons bestuurslid Mr. W. F. C. C. Pijnacker Hor dijk mochten wij op 14 Mei gelukwenschen met het be reiken van den oud-testamentischen leeftijd van 70 jaren. Het vereenigingsleven ging in opgaande lijn verder. Het verheugt ons te kunnen melden, dat de belang stelling niet alleen groeiende was door het aanwassen van het ledental, maar dat zij deze stijging verre overtrof. Op Woensdag 10 Februari luisterde een zeer aan dachtig en talrijk gehoor naar de lezing van Mevrouw Dr. S. C. Regtdoorzee Greup-Roldanus over „De bleekerijen bij de stad Haarlem". De Haarlemsche bleek is toch gedurende vele eeuwen wereldberoemd geweest, reeds in de veertiende eeuw werden linnen weefsels naar Engeland en Henegouwen uitgevoerd.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1937 | | pagina 13