112 FEBRUARI in een auto te 's-Gravenhage doodgeschoten. De dader blijft onbekend. 28. Inbraak gedurende den dag in een lijstenwinkel in de Groote Houtstraat 171, waarbij een bedrag van ƒ1350.wordt ontvreemd. MAART 1. f De heer D. L. Staal, leeraar der Ned. Israëlitische gemeente. De heer C. H. Kemper, inspecteur van politie te Heemstede, verlaat den gemeentedienst. (Zie 29 Mei). De Vereeniging „Veilig Verkeer" houdt een keuring van auto-verlichting. Bij de behandeling der gemeentebegrooting komt de demping der Bakenessergracht weder ter sprake. 2. f De heer F. de Jonge, oud gemeente-ontvanger. f De heer C. B. Crommelin te 's-Gravenhage, oud- voorzitter der Haarlemsche Bachvereeniging. 4. f De heer M. A. Jacobson, directeur der Haarlemsche Steendrukkerij 5. Mr. A. Klein, waarnemend ambtenaar van het O.M. bij het Kantongerecht alhier, benoemd tot ambtenaar van het O.M. bij het Kantongerecht te Utrecht. De gemeenteraad neemt o.m. de volgende besluiten: het niet meer verleenen van subsidie aan de Vrijwillige Burgerwacht; intrekking van het besluit om de ver makelijkheidsbelasting voor bioscopen te verhoogen van 20 op 25%; en afschaffing van vrije telefoon voor de gemeenteraadsleden. 6. In het Frans Halsmuseum wordt een tentoonstelling gehouden van de werken van den kunstschilder H. F. Boot. (Zie 6 Februari). f Zuster M. J. Kool, oud hoofd-nachtzuster van het St. Elisabeths-gasthuis. 7. f De heer R. F. Swaving Dijkstra, 1ste luitenant der Artillerie. "f Dr. H. J. Calkoen te Dieren, oud-leeraar aan de H.B.S. alhier. Het „Welvaart-Comité" wordt opgeheven. 9. Ir. F. C. Dufour, directeur der Haarlemsche Machine-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1937 | | pagina 146