APRIL tentoonstelling van werken van wijlen Julia Mendlik- Mijnssen. 3. f J. L. J. B. Baron Sweerts de Landas te Overveen, oud-burgemeester van Epe. De Vereeniging „De Haarlemsche Manége" herdenkt haar 25-jarig bestaan. 5. f De heer H. Hulk, kunstschilder. De Noorderschool wordt met eenige klassen uitgebreid (Zie 7 Juni.) De Algemeene vergadering van de Algemeene Vereeni ging voor Bloembollencultuur verwerpt het door het Hoofdbestuur voorgestelde reorganisatieplan. De heeren C. ten Boom en F. H. Smit worden benoemd tot eere-leden der Haarlemsche Handelsvereeniging. 9. f De heer H. M. Kreeft, directeur der Operette- Vereeniging „Bart Kreeft". 12. De heer J. W. Lindenbergh, arts alhier, benoemd tot secretaris-penningmeester van de Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst, vestigt zich te Amsterdam. De heer B. Grijmans, machinist-stoker bij de N.V. Stoom-, Wasch- en Strijkinrichting v/h. J. Peeperkorn en Zoon te Heemstede, herdenkt den dag, waarop hij vóór 50 jaar in dienst bij deze inrichting kwam. Hem wordt de bronzen eere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, geschonken. 14. Het ziekenhuis „St. Joannes de Deo" bestaat 50 jaar, welk feit feestelijk wordt herdacht. De aula van de Nieuwe begraafplaats aan den Ver- gierdeweg is gereed. (Zie 1 October.) 16. f Dr. E. S. Frank, kinderarts. (Zie 10 Mei.) 19. f De heer R. Zuidema, oud-leeraar H.B.S. alhier. 20. Candidaatstelling voor leden der 2e Kamer Staten- Generaal. (Zie 26 Mei). 21. De pers publiceert de plannen van Prof. Bronner voor het Hildebrand-monument. 22. De heer J. Vroom, snelpersdrukker bij de N.V. Grafi sche Inrichting Joh. E.NSCHEDé en Zonen, viert zijn gouden jubileum.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1937 | | pagina 150