118 MEI De heer PKalbfleisch, oud-referendaris ter gemeente secretarie, herdenkt zijn 70sten verjaardag. 4. Dr. G. F. Hellema herdenkt den dag, dat hij vóór 50 jaar tot arts promoveerde. 8. Ter gelegenheid van de B.E.L.-week wordt een reclame optocht gehouden. 10. f De heer H. A. Klein te Zandvoort, directeur van het hotel „Beau Site". Oprichting van het Dr. Frankfonds met het doel om kinderen enkele weken naar buiten te zenden. 12. De gemeenteraad benoemt den heer E. H. Tenckinck, commissaris van Politie alhier, tot hoofd van den Luchtbeschermingsdienst met een jaarlijksche toelage van ƒ1000.Voorts verleent de raad een crediet van 4000.voor het inrichten van de Oude Groen markt tot parkeerterrein, alsmede ƒ1600.voor de uitbreiding van het Politiebureau. 15. Te dezer stede wordt door de Politie een groot aantal personen gearresteerd, die betrokken zijn geweest gedurende laatste jaren bij tal van inbraken en brand stichtingen te Haarlem en Omstreken gepleegd. Zij worden later tot langdurige gevangenisstraffen ver oordeeld. De heer Jos. de Klerk, bekend musicus, wordt benoemd tot Ridder in de Leopoldsorde van België. Mr. WFC. C. Pijnacker Hordijk te Aerdenhout, oud-gemeente-secretaris van Haarlem, viert zijn 70sten verjaardag. 16. Jhr. F. Teding van Berkhout Sr., oud-directeur van de Haarlemsche Bank, viert zijn 80sten verjaardag. 19. f De heer C. Swarttouw te Aerdenhout, directeur van een bouw-onderneming te Aerdenhout. 20. De heer S. Brongersma, arts te Bloemendaal, legt zijn practijk neer en wordt door de burgerij gehuldigd. 25. Door den heer Rambonnet, hoofdverkenner voor Neder land (Ghief Scout for Holland) wordt de eerste spade in den grond gestoken voor de Wereldjamboree te Vogelenzang. (Zie 31 Juli.) 26. Bij de verkiezing voor leden der Staten-Generaal wordt de heer A. J. Loerakker herkozen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1937 | | pagina 152