119 MEI 27. Bij de verkiezing voor leden der 1ste Kamer Staten- Generaal wordt Prof. A. Anema herkozen en de heer M. A. Reinalda gekozen. 29. De Minister van Justitie bericht aan het gemeente bestuur te Heemstede, dat daar geen Commissariaat van Politie zal worden ingesteld. f De heer A. L. Koster te Heemstede, kunstschilder, f De heer P. J. Roosegaarde Bisschop te Overveen, directeur van de Java-China-Japanlijn. 30. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het Remonstrantsch kerkgebouw leidt de voorganger, Dr. A. H. Haentjens, een herdenkingsdienst. JUNI 1. De Vereeniging Kindervoeding wordt opgeheven. Deze arbeid wordt later op andere wijze voortgezet door de St. Vincentius-Vereeniging. Prof. Dr. H. H. Kuyper te Bloemendaal neemt afscheid als hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. 4. De Vereeniging van Directeuren van Gemeentewerken houdt te dezer stede haar algemeene vergadering en wordt officieel ten stadhuize ontvangen. Prof. Dr. A. M. A. A. Steger te Heemstede herdenkt den dag, waarop hij gedurende 25 jaar verbonden is aan de Technische Hoogeschool te Delft. Dr. M. Kraemer te Aerdenhout wordt benoemd tot hoogleeraar aan de Rijks-Universiteit te Leiden. De collecte van den Nationalen Reclasseeringsdag brengt te Haarlem en Bloemendaal een bedrag op van ƒ1905. 7. Het bouwen eener openbare school aan de Gijsbrecht van Amstelstraat wordt aanbesteed. Laagste inschrijver is de heer M. Ebbink voor 4695.—-. Op 9 Juni d.a.v. verleent de gemeenteraad een crediet van j 79.000.' voor dezen bouw enz. Het personeel der Hoorderschool biedt ter gelegen heid van de uitbreiding dezer school, een door den heer Joh. Visser ontworpen gedenkraam aan. 9. De gemeenteraad besluit, met medewerking van het

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1937 | | pagina 153