127 SEPTEMBER De heer W. J. VAN Vloodorp, directeur van de Levens verzekering-Maatschappij „De Groote Noord-Holland- sche van 1845" viert zijn 40-jarig jubileum bij deze Maatschappij De heer D. Hogenbirk herdenkt den dag, waarop hij gedurende 40 jaar onafgebroken organist der Gerefor meerde Kerk alhier is. 3. Dr. J. Weener, die op 15 Augustus j.l. 40 jaar predikant der Nederlandsch Hervormde Kerk was, viert heden dit jubileum. In het koor der Groote Kerk wordt een receptie en des avonds een feestavond in de Kapel van Bethesda Sarepta gehouden. Op 5 September d.a.v. houdt hij des avonds een gedachtenisrede in de Groote Kerk. Hij wordt benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Dr. C. Spoelder, rector van het Haarlemsche Gym nasium, wordt benoemd tot lector in de didactiek aan de Universiteit te Amsterdam vanwege het Genootschap van Leeraren aan Nederlandsche Gymnasia. Op 26 October d.a.v. aanvaardt hij zijn lectoraat met een openbare les. 4. Het Rozenkruisers-genootschap neemt een nieuwen tempel in zijn gebouw aan de Bakenessergracht in gebruik. 5. Mejuffrouw M. Nieweg doet haar intrede als hulp- predikante bij de Vereeniging van Vrijzinnige Hervorm den alhier. 6. f De heer P. H. Brakel, oud-secretaris van den Bond van Loodgieters- en Fitterpatroons. 7. -j- De heer H. van Steenwijk, kunstschilder. 10. f De heer E. Marema, oud-hoofd der Dag-openlucht- school. f Mejuffrouw J. VAN Liemt, lid van de Orde van den H. Franciscus en ruim 50 jaar lid der St. Elisa- bethsvereeniging. 11. De Nederlandsche Vereeniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken houdt alhier een reclassee- rings-congres. Het is heden 100 jaar geleden, dat aan het St. Elisa- beths-Gasthuis een kraamafdeeling werd verbonden.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1937 | | pagina 161