SEPTEMBER Frans Hals aan de gemeente aan te bieden. (Zie 13 December.) 30. Zuster van der Sluijs, hoofdverpleegster van de Chirurgische afdeeling van het St. Elisabethsgasthuis neemt afscheid van haar betrekking. De heer L. van de Kerk, onderwijzer aan de Christe lijke School aan de Bakenessergracht, neemt afscheid van het onderwijs. De heer L. H. Pot, onderwijzer aan de Rijksleerschool en IJ. van Zonen, concierge der Rijkskweekschool nemen afscheid van hun betrekkingen. De Frans Halstentoonstelling wordt gesloten. Zij werd bezocht door 71.400 personen. OCTOBER 1. De heer G. D. Gratama viert zijn zilveren jubileum als directeur van het Frans Halsmuseum. De nieuwe Algemeene Begraafplaats aan den Vergier- deweg wordt in gebruik genomen. De heer K. H. R. Meinema, benoemd tot inspecteur van politie, treedt in functie. "Wegens uitbreiding van deN.V. Drukkerij „De Spaar- nestad" wordt besloten tot slooping van de kapel van het vroegere St. Magdalenaklooster, waarvan zij sinds eenige jaren eigenaresse was. 2. f De heer C. Poppen, penningmeester der Tooneel- vereeniging Herman Heijermans". De Firma F. Perquin, brandstoffenhandel, herdenkt haar 50-jarig bestaan. 3. f De heer W. Hoogerbeets, een bekende figuur in de arbeidersbeweging. 4. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot rechter-plaats- vervanger Mr. Dr. A. F. H. Schreurs. 5. In de Stadsbibliotheek en Leeszaal wordt een bijbel tentoonstelling geopend in verband met de vóór 300 jaar ingevoerde Staten-vertaling. Ds. E. Boeke, Secretaris van het Nederlandsch Bijbelgenootschap spreekt een openingswoord. Op 14 October wordt een openbare samenkomst gehouden ter herdenking van genoemd feit.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1937 | | pagina 163