OCTOBER 6. De coöperatie „Eigen Hulp" bestaat 60 jaar. 9. In perceel Schotersingel 117a is een zaal voor 't publiek ingericht voor Palestijnsche diorama's. 10. De heer Nico Gerharz, oud-dirigent der H.O.V.; neemt afscheid wegens zijn vertrek naar Indië. Namens zijn Haarlemsche vrienden biedt Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen hem een oorkonde aan. 15. f Dr. G. E. A. Broese van Groenau, arts en voorzitter van de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap". Het Dubbelmannenkwartet „Aurora" organiseert een wedstrijd tusschen kwartetten ter gelegenheid van zijn 25-jarig bestaan. In de gemeentelijke Concertzaal worden 16 beambten gehuldigd, die in dit jaar een jubileum hebben gevierd in dienst der N.Z.H. Tramweg-Maatschappij 16. Een collecte ten bate van het Kleeding-, Schoeisel-, en Dekkingsfonds brengt ƒ3500.op. 18. Bij het Station Bloemendaal wordt een tunnel in gebruik genomen, die een verbinding vormt tusschen Bloemen daal en Haarlem-Noord. 19. f Ds. H. Haselager te Bentveld, emeritus predikant der Nederlandsche Hervormde Kerk. Het Amsterdamsche Concertgebouw-orkest, dat alhier voor de Haarlemsche Bachvereeniging concerteert, wordt gehuldigd ter gelegenheid van zijn 50-jarig bestaan. 21. Mr. J. Bierens de Haan treedt wegens gezondheids redenen af als lid van den gemeenteraad te Bloemendaal. Hij wordt opgevolgd door den heer J. M. Hondius. (Zie 28 November.) 22. f Mejuffrouw Do Struijck du Moulin, kunstschilderes en leerares aan de Huishoud- en Industrieschool. 23. De Bond van Gemengde Zangvereenigingen viert te dezer stede zijn 50-jarig bestaan. De Afd. Haarlem der Nationale Christen-Geheel- onthoudersvereeniging houdt een receptie in haar gebouw het „Blauwe Kruis" ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan. Op 28 October geeft zij een feestavond en wordt haar een nieuwe vlag aangeboden. In het kantoorgebouw van de N.V. Droste's Cacao- en Chocoladefabrieken wordt een borstbeeld onthuld

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1937 | | pagina 164