134 NOVEMBER Joan H. A. Kruimel (allen aftredend), de Breuk, L. W. van Driel en J. D. B. Olie. (Zie 17 en 21 December. Een boerderij aan den Schalkwijkerweg wordt door brand in de asch gelegd. DECEMBER 1. De beer L. van der Zweep, hoofd der Dr. A. Kuijper- school, wordt benoemd tot schoolopziener te 's-Gra- venhage. 2. De vergadering der Vereeniging van Vrijzinnige Her vormden te Haarlem besluit de exploitatie van het gebouw van den Nederlandschen Protestantenbond over te nemen. Prof. Dr. H. Kraemer te Aerdenhout aanvaardt zijn ambt van hoogleeraar aan de Rijks-Universiteit te Leiden. 6. Het nieuwe gebouw van den gemeentelijken Genees- kundigen dienst aan de Nieuwe Gracht wordt officieel geopend. L Door de bijzondere activiteit van den agent-rechercheur van politie, den heer H. H. Smit, te Bloemendaal, wordt een aantal gepleegde inbraken te Aerdenhout, Heemstede, het Gooi en Apeldoorn opgehelderd. De heer Smit wordt later bevorderd tot hoofdagent rechercheur van politie met ingang van 1 Maart 1938. 8. J" Dr. H. Kikkert, rustend geneesheer. 9. In het Stadhuis wordt een tentoonstelling gehouden van baby-uitzetten, georganiseerd door het Comité O ranj e vreugd-Volksvreugd' D. t Onze oud-stadgenoot Jhr. Dr. L. H. van Lennep te Amsterdam, lid der Firma van Eeghen en Co., bankiers aldaar. "f De heer D. van Gelder, een der eerste voormannen van de S.D.A.P. te Haarlem en oud-vaandeldrager dier partij. 13. De burgemeester aanvaardt de op initiatief van de Stichting Haarlem s Bloei" drie aangekochte copieën van schilderijen van Frans Hals, welke aan het ge meentebestuur ten geschenke zijn aangeboden, n.l. „Het

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1937 | | pagina 168