ROELF ZUIDEMA (17 Augustus 185119 April 1937) Het heeft tot de vreugden van zijn latere levensjaren behoord, dat mijn oude vriend Zuidema na zijn af scheid van het leeraarsschap aan de 5-jarige Hoogere Burgerschool te Haarlem zich met blijvende vitaliteit eigenlijk tot aan zijn heengaan op 85-jarigen leeftijd heeft kunnen wijden aan allerlei werk, dat hem krachtens aanleg en neiging bleef boeien. Geboren te Nieuw Beerta, waar zijn begaafde vader hoofd eener school was, onderwijsman van huis uit, toegerust met de eigenschappen om zijn roeping langs den academi- schen weg te gaan volgen, zou de jonge Roelf na het eindexamen H.B.S. te Groningen met de aan vullende eischen der oude talen hem door zijn broeder bijgebracht, zich tot de letterkundige studie aan de Groninger Hoogeschool hebben zien toegelaten, als het overlijden van zijn vader het niet wenschelijk had gemaakt, dat de aanstaande student zoo spoedig mogelijk aan den slag kwam. Zoo behaalde hij binnen eenige maanden de Hulpacte, in het volgend jaar de Hoofdacte en in hetzelfde jaar 1875 de Middelbare acte Nederl. taal- en letterkunde. Inmiddels was Zuidema, met wederzijdsche voldoening, als gouverneur in de familie Reddingius te Ten Boer werkzaam, maar solliciteerde op advies van den Inspecteur Steyn ParvÉ naar een leeraarsbetrekking aan de H. B. S. te Hoorn, waar hij 1 Sept. 1876 in functie trad. Geen 3 jaar later werd hij in gelijke betrekking benoemd

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1937 | | pagina 37