141 MEI 16. f De heer P. Crama, bekend drankbestrijder en pbilantroop. Op 13 Mei j.l. was bij 90 jaar geworden. 17. Het nieuwe Kerkgebouw aan de Kinderhuissingel der Oud-Katholieke gemeente wordt in gebruik genomen. 19. De gemeenteraad van Bloemendaal besluit tot slooping van de ,,Sorghvlietaan den Bloemendaalschen weg in verband met de wegverbreeding. In deze villa heeft vroeger C. Busken Huet gewoond. De Nederlandsche V-ouwenbond tot Verhooging van het Zedelijk Bewustzijn vergadert te dezer stede, f De heer G. van den Boogaard, oud-lid van den gemeenteraad. 21. De vergadering van de Hollandsche Maatschappij der WGenschappen wordt bijgewoond door Prins Bernhard, protector dier Maatschappij. 25. De gemeenteraad verleent een crediet van f 29.500.. voor den aanleg van een sportterrein langs de Delft bij den Kleverparkweg. Voorts wordt besloten tot stichting van een school voor gewoon lager onderwijs in het Ramplaankwartier. De heer S. Posthumus neemt afscheid als lid van den gemeenteraad en wordt opgevolgd door den heer F. H. W. Vliegen. 26. f De heer G. B. N. Smit, bedrijfsleider bij Vroom en Dreesman. 27. f Mr. W. F. C. C. Pijnacker Hordijk te Aerdenhout, oud-gemeente-secretaris van Haarlem. Aan den heer Ir. F. C. Dufour, directeur der Haar- lemsche Machinefabriek v.h. Gebrs. Figee wordt eervol ontslag verleend. Op 30 Juni houdt hij een afscheids-receptie. 28. De Haarlemsche Vrijmetselaarsloge ,,Vicit Vim Virtus" herdenkt haar 50-jarig bestaan. 29. Dr. K. H. Miskotte, Ned. Hervormd predikant alhier, wordt te Amsterdam als zoodanig beroepen. (Zie 18 September). JUNI 1. Het 40-jarig bestaan van Franken's Broodfabrieken wordt herdacht.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1938 | | pagina 173