OCTOBER 9. Ds. G. W. van Deth wordt bevestigd als predikant der Gereformeerde Kerk in Hersteld Verband. Op 12 October d.a.v. doet hij zijn intrede. 10. Op de Eendjespoortbrug wordt een 13-jarig meisje door een vrachtauto aangereden en overlijdt kort daarop. 11. De president der Arrondissements-Rechtbank te Amster dam verbiedt in een proces bij kort geding het exploi- teeren van een „wilde" autobus-dienst tusschen Haar lem en Amsterdam. Later volgen meer van dergelijke processen, waarbij verschillende uitspraken. (Zie 25 October). 12. De Kennemer Vereenig ing van Jeugdherbergen herdenkt haar 10-jarig bestaan. 13. Tot eersten concertmeester van de H. O. V. wordt benoemd de heer Gijs Beths. 16. f De heer D. Scheer, bekende persoonlijkheid inde wereld van het schildersvak, en voorzitter van de Diaconie der Evangelisch Luthersche gemeente. 18. Te Haarlem, Heemstede, Bloemendaal, Zandvoort en Bennebroek wordt een verduisteringsproef gehouden ten behoeve van den dienst der Luchtbescherming. Aartshertog Josef Frané von Habsburg bezoekt het Frans Halsmuseum. 19. Een complex schuren aan den Rijksstraatweg bij de Jan Gijzenkade wordt door brand vernield. De heer Jac. van den Bosch te Bloemendaal, bekend binnenhuis-architect, herdenkt zijn 70sten verjaardag. 21. f Mejuffrouw C. T. van Schuijlenburg, secretaresse der Afdeeling Haarlem van den Christen Vrouwenbond, en oud-leerares der H. B. S. te Alphen a/d. Rijn. 22. f A. Heeroma, oud-commissaris van politie te Amster dam en bekend verslaggever van de zittingen der Rechtbank voor Haarlems Dagblad. 24. Aan den heer H. van Aste, voorheen zeepzieder bij de N.V. Hel Klaverblad, wordt de eere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, toegekend. Aan de hiervoor in de termen vallende scholieren wordt melk verstrekt.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1938 | | pagina 182